VÍŤAZNÁ FOTOGRAFIA

V Pražskej galérii Mánes prebehla 17.9.2015 slávnostná vernisáž spojená s vyhlásením najlepších fotografií súťaže #P8NocnySvet. Ceny v podobe smartfónov Huawei P8 odovzdali víťazom modelky z Českej Miss. Hlavnú cenu 100 000 Kč vyhrala fotografia Filipa Petráka vytvorená smartfónom Huawei P8. Akciu moderoval Tomáš Kraus a zaspievala aj Emma Smetana. Nechýbala svetelná šou, lightpainting či živá hudba. Súťaž zameraná na nočné fotografie vytvorené smartfónom prebiehala v Českej republike a na Slovensku vďaka spoločnosti Huawei.

PROJEKT #P8NocnySvet


Cieľom projektu #P8NocnySvet bolo vytvoriť galériu kvalitných nočných fotografií vytvorených (akýmkoľvek) smartfónov a následne z týchto najlepších fotografií vytvoriť slávnostnú vernisáž. Tá sa uskutočnila 17.9.2015 v pražskej galérii Mánes, pričom výstava najlepších fotografií potrvá na rovnakom mieste až do 17. novembra 2015.

Absolútny víťaz súťaže vyhral 100 000 Kč

V rámci slávnostného vyhlásenia bolo ocenených 11 výhercov – víťaz súbežne prebiehajúcej súťaže v partnerstve s projektom Week of Life Adolfa Ziky, traja víťazi #P8NocnySvet v každej kategórii (Nočný svet, Mesto a architektúra, Nočná príroda, Nočný život a performance) a absolútny víťaz naprieč všetkými kategóriami, ktorý získal 100 000 Kč – stal sa nim Filip Petrák s fotografiou vytvorenou smartfónom Huawei P8. Ceny víťazom odovzdali modelky z Českej Miss, fotograf Adolf Zika, Dagmar Pavlíková z Asociácie profesionálnych fotografov ČR a riaditeľ terminálovej divízie Huawei pre ČR Tony Rong.

Svetelná šou, Emma Smetana, Česká Miss aj profesionálni fotografií
Slávnostnú vernisáž uvádzal známy moderátor Tomáš Kraus, na mieste nechýbala svetelná šou skupiny Pyroterra a maľovanie svetlom s Huawei P8. O živú hudbu sa postarala skupina Lightmotiff a so speváckym vystúpením sa predstavila česká herečka, muzikantka a moderátorka Emma Smetana. Vernisáž prebiehala za účasti modeliek z Českej Miss, ambasádorov z APF ČR a známych fotografov, garantov súťaže, Adolfa Ziky, Terezy z Davle a Zdenka Hanouta.

Nočná fotografia
Fotografická súťaž #P8NocnySvet zameraná na nočné fotografie vytvorené inteligentným telefónom prebiehala od 9.7. do 9.9.2015 a bola určená všetkým fotografickým nadšencom. V rámci projektu prebiehali taktiež workshopy s profesionálnymi fotografmi a ambasádormi (garantmi) súťaže. Fotografie súťažiaci nahrávali na web www.P8NocnySvet.sk alebo prostredníctvom sociálnych sietí Twitter a Instagram s hashtagom #P8NocnySvet.

Huawei sponzorom projektu
Projekt vznikol pod záštitou Asociácie profesionálnych fotografov ČR, v spolupráci s množstvom mediálnych a ostatných partnerov a za podpory spoločnosti Huawei. Garantmi súťaže boli profesionálni fotografi Adolf Zika, David Kraus, Tereza z Davle a Zdenkou Hanout a popredný členovia APF ČR.

Prehľad výhercov

Nočné mesto: 1. Filip Kýn, Ivan Bumba, 3. Petr Knopp
Nočná príroda: 1. Jozef Malý, 2. Michal Hejna, 3. Marian Beneš
Nočný život: 1. Andrea Fuchsová, 2. Roman Kadlec, 3. Ladislav Chládek
Absolútny víťaz: Filip Petrák

O Asociácii profesionálnych fotografov ČR
Asociácia profesionálnych fotografov ČR bola založená 22.1.1990 ako združenie profesionálnych a kreatívnych fotografov. Je priamym pokračovateľom fotografickej sekcie bývalého Fondu výtvarných umení a Zväzu vytváraných umelcov. Poslaním AF ČR je vytváranie spoločenských a materiálnych podmienok pre slobodnú a nezávislú umeleckú tvorbu v záujme jej umeleckého prínosu a technickej úrovne. Asociácia profesionálnych fotografov ČR je členom Federácie európskych profesionálnych fotografov (FEP), je pridruženým členom Asociácie profesionálnych fotografov USA a má členstvo aj vo Svetovej rade profesionálnych fotografov (WCPP). Ďalšie informácie nájdete na www.asociacefotografu.com

O Huawei Consumer Business Group
Huawei je popredným svetovým dodávateľom riešení v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT). Výrobky a služby Huawei sa používajú vo viac ako 170 krajinách a slúži viac ako tretine svetovej populácie. Huawei takisto po celom svete založila viac ako 28 výskumných a vývojových centier, okrem iného v Spojených štátoch, Nemecku, Švédsku, Rusku, Belgicku, Fínsku, Francúzsku, Írsku, Taliansku, Veľkej Británii, Indii a Číne. Spotrebiteľská divízia patrí medzi tri hlavné divízie spoločnosti Huawei. Ponúka rad výrobkov, medzi ktoré patria mobilné telefóny, tablety, mobilné širokopásmové zariadenia, domáce zariadenia a cloudové služby. Spoločnosť Huawei sa umiestnila na treťom mieste v celosvetovom predaji smartfónov za rok 2013 a vykázala najväčší nárast predaných kusov medzi poprednými predajcami. Cieľom tejto divízie je prostredníctvom spoločnosti Huawei prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom, ponúkať celé spektrum možností a vytvárať mimoriadne zážitky pre ľudí na celom svete.

Zdroj: Huawei

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo