Tretí ročník medzinárodného veľtrhu Xfair sa uskutoční od 8. do 10. októbra 2019 v Marx Halle vo Viedni. Podujatie je špecializované na odvetvie printu a reklamy. Tento ročník bude navyše rozšírený o nový formát, ktorý sa zameriava na novinky a príležitosti v obalovom priemysle. Usporiadatelia ho nazvali packX.

Xfair 2019 ako miesto stretnutia priemyslu pre strednú Európu a podunajskú oblasť ponúkne návštevníkom množstvo noviniek. V zozname vystavovateľov sú popredné značky výrobcov strojov, technológií a spotrebného materiálu.

Tlač, digitálna výroba, konečná úprava, špeciálne aplikácie, reklamná technika, vizuálna komunikácia, balenie …

Vystavovatelia finišujú s prípravou na veľtrh Xfair / packX 2019, chystajú sa návštevníkom predstaviť predovšetkým baliace stroje a ďalšie technológie používané v obalovom sektora. Veľtrh sa uskutoční aj zásluhou iniciatívy rakúskych odborných obalových časopisov Kompack a Pack & Log.

Organizátor veľtrhu, Rudolf K. Messer

„Už pri organizovaní prvého ročníka Xfair v roku 2015 sme informovali odbornú verejnosť, že nezabudneme ani na sektor obalov. Stalo sa tak a v roku 2017 pribudlo na veľtrhu viac vystavovateľov z obalového priemyslu. Tento rok bude spektrum špecializovaných firiem zastúpené oveľa výraznejšie. “

Xfair 2019

Harald Eckert, šéfredaktor magazínu Kompack

„Vo viedenskej Marx Halle je pre sekciu obalov rezervovaný dostatočne veľký priestor. Xfair je ideálna príležitosť pre celý OBALIARSKÝ odbor v Rakúsku aj v susedných krajinách. Špecialisti v obalovom priemysle budú mať možnosť predstaviť odborným návštevníkom svoje obchodné aj odborné znalosti.
Pre návštevníkov bude pripravený aj bohatý sprievodný program. Návštevníci uvidia celý výrobný reťazec zhotovenia obalu: počnúc dizajnom, tlačou, finalizáciou, vrátane automatizácie a využitie robotov.
Okrem iného počas veľtrhu prebehne aj slávnostné vyhlásenie víťazov medzinárodnej súťaže Green Packaging Star Award.“

Xfair 2019

Diskusné fórum

Pre potreby diskusného fóra bude v Marx Halle pripravený vlastný priestor, ktorý poslúži nielen pre diskusie, ale aj k príjemnému posedeniu s drobným občerstvením a kávou zadarmo. Horúce témy a prezentácie odvetvia budú súčasťou diskusného fóra, ktoré určite zaujme aktuálnymi témami.

  • Vplyv obalov na zemskú klímu
  • Kartón alebo plast?
  • Obaly a Priemysel 4.0
  • Digitálna tlač individualizuje obaly

Foto a zobrazovanie: technológie a aplikácie pre profesionálov

Digitalizácia fotografie vytvorila celú škálu nových možností pre fotografov a fotografické štúdiá. Organizátori Xfair 2019 sa rozhodli podporiť oblasť profesionálnej fotografie: zobrazovanie vrátane štúdiovej technológie; spracovanie obrazu; manipulácia s údajmi. Na výstave Xfair budú zastúpení dodávatelia hardvéru, softvéru a materiálov pre profesionálny fotografický sektor i poskytovatelia fotografických a tlačových služieb.

Xfair 2019
Vďaka integrácii fotografie do celkového konceptu spoločnosti Xfair a so širokou škálou tém od klasickej tlače, digitálnej výroby až po reklamné technológie majú návštevníci jedinečnú príležitosť získať kompletný prehľad o technológiách.

Informácie o veľtrhu sa priebežne aktualizujú na: https://www.xfair.at/2019/
Návštevníci, ktorí sa na veľtrh Xfair / packX registrujú on-line, budú mať vstup zdarma.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo