Reklama, tlač a obaly idú ruka v ruke, podobne ako „trio“ aprílového veľtrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY. Tohtoročný, v poradí už 26. ročník tohto tradičného medzinárodného veľtrhu, predstaví moderné a atraktívne expozície českých i zahraničných firiem z odboru reklamnej komunikácie a využitia tlače. To všetko sa uskutoční pod jednou strechou výstaviska PVA EXPO PRAHA od 9. do 11. apríla 2019.

Posledný, jubilejný 25. ročník, bol vystavovateľmi i návštevníkmi hodnotený ako mimoriadne úspešný, pre mnohých z nich  predstavoval jeden z najúspešnejších veľtrhov svojej histórie. Ako sa ukázalo, potenciál prepojenia sektorov Print & Packaging, láka vystavovateľov i návštevníkov.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Pre lepšiu zrozumiteľnosť a komunikáciu sa organizátori rozhodli v tomto 26-ročníku, ku vzájomnému prepojeniu všetkých troch veľtrhov (Reklama / Polygraf / Obaly), čím dôjde k širšiemu osloveniu návštevníkov. Zároveň týmto aktom dôjde aj k rozšíreniu a predovšetkým k vylepšeniu komunikačnej platformy i k ďalšiemu potenciálnemu rastu obchodných príležitostí pre vystavovateľov.

Chystané novinky na 2019

V súbehu veľtrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY bude prebiehať „Výstava franchisingu“. Dvojdňový program (9. – 10. 4.) k danej téme bude plný prednášok a workshopov.

Výstava 3D EXPO

V hale 6 návštevníci nájdu špecializovanú výstavu 3D EXPO, ktorá predstaví najväčšiu prehliadku 3D tlačiarní a materiálov pre 3D tlač v Českej republike. Na tomto šiestom ročníku prehliadky 3D tlačových technológií sa širokej verejnosti predstaví prvý český rePET filament, ktorý vznikol zo 100% recyklátu. Hlavnou témou bude totiž ekológia prevádzky 3D tlače, a s tým spojená recyklácia.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Okrem hlavnej témy sa návštevníci môžu tešiť na najväčšiu prehliadku cenovo dostupných stolových 3D tlačiarní a 3D skenerov od popredných českých výrobcov.  Súčasťou sprievodného programu prehliadky 3D EXPO bude aj celodenná Odborná konferencia a jedinečný Súboj 3D tlačiarní.

Majstrovstvá ČR a SR v car Wrappingu

Organizátori plánujú na tohtoročnom veľtrhu zorganizovať súťaž zaujímavého konceptu, a to: „Majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky v car Wrappingu.“

Súťaže v polepe áut sú vždy prehliadkou zručnosti aplikátorov, pracujúcich s obľúbenou značkou fólie. Do súťaže sa, tak budú môcť zapojiť aj dodávatelia.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Každý súťažný tím bude mať dvoch aplikátorov a jedného zástupcu od dodávateľa (bude k dispozícii návštevníkom). Cieľom súťaže bude predviesť kvalitu v tejto oblasti a pre samotných súťažiacich porovnať svoju zručnosť s konkurenciou.

REKLAMA POLYGRAF OBALY, jedinečná platforma pre zdieľanie noviniek

Prezentácie vystavovateľov budú situované v halách 3, 4 a 7. Popri polygrafickej produkcie sa, výrobcovia z ranku digitálnej tlače, čoraz častejšie zameriavajú na výrobu obalov. Nové trendy bude prezentovať rad tohtoročných vystavovateľov.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Jednou z najväčších expozícií bude mať spoločnosť Spandex, ktorá privezie a predstaví hneď niekoľko noviniek. 

Nebudú chýbať zariadenia pre komplexné spracovanie rezaním, frézovaním, gravírovaním vo veľkých rozmeroch značky Gerber, riešenia pre UV tlač od Mimaki a swissQprint, vo všetkých rozmeroch nielen pre signmaking, ale aj industriálne aplikácie.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Spandex predstaví aj množstvo nových materiálov pre digitálnu tlač, pre polep vozidiel, architektúru a tiež digitálne vzorkovníky dodávaných materiálov od všetkých svetových značiek (Orafol, 3M, Arlon, Avery Dennison) a vlastnej značky ImagePerfect.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Svojich zákazníkov privítajú aj ďalšie rozsiahle expozície najväčších hráčov na českom trhu, medzi ktoré patrí napr.: CANON, RICOH, Dataline, KONICA MINOLTA, BITCON, AWC Morava, či slovenská spoločnosť NANOTEC.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Na stánku spoločnosti Xerox sa budú môcť návštevníci aj tento rok zoznámiť so širokým portfóliom digitálnych tlačových strojov. V centre pozornosti bude unikátny šesťfarbový digitálny tlačový stroj Xerox Iridessa predstavujúci nové tlačové efekty a veľmi úspešná dvojica tlačových strojov Versant 180 a 3100.

Na stánok, v duchu tradície posledných rokov, prizval Xerox nového partnera, výrobcu laserových výsekových strojov, aby mohli nadviazať na populárnu málo objemovú výrobu obalov.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Na veľtrhu návštevníci budú môcť po dlhšej dobe vidieť aj rozsiahlu expozíciu spoločnosti IGEPA, ktorá tento rok oslavuje štvrť storočia na slovenskom trhu. Návštevníci si budú môcť na stánku IGEPA vyskúšať tlač na veľkoformátových tlačiarňach Epson vrátane špičkovej fototlačiarne SC-P10000.

Pre odborníkov z odvetvia je pripravených veľa zaujímavých tlačových, plotrových i heat-transfer materiálov.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Laserové gravírovacie, rezacie či CNC stroje nájdu návštevníci napríklad na stánkoch Uhal Trade, HaWe systems alebo 4ISP. Zariadenia ponúkajú široké možností v oblasti značenia a výroby reklamy.

V polygrafickej sekcii sa predstavia firmy: Comimpex, Papyrus, Profisign, Electron, COMAC, OKI a ďalšie známe spoločnosti.

TEXTIL

Reklamnému textilu, darčekovým predmetom a vyšívacím strojom bude, rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, venovaný priestor haly 3.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Tu nebudú chýbať napr. expozície firiem Cotton Classics, Alex Fox, Lambeste, Sportica či ADLER Czech, a.s, ktoré patria medzi popredných výrobcov a dodávateľov značkového reklamného textilu a pracovných odevov.

REKLAMA POLYGRAF OBALY
Na stánku Nedbal Trading s.r.o. budú môcť návštevníci zažiť s tlačiarňou DTG M2 priamu digitálnu tlač na všetko: od bavlnených tričiek počínajúc, cez vankúšiky, bavlnené tenisky až po kartónové krabičky na darčeky alebo pizzu.

Sprievodný program veľtrhu

V rámci veľtrhu sa uskutoční vyhlásenie súťaží: Kalendář 2019 a Duhový paprsek 2018. Paralelne s týmito akciami bude v priestoroch veľtrhu prebiehať sprievodný program, v ktorom budú vystavujúce firmy vystupovať s odbornými prednáškami. Odborným partnerom bude tento rok Obalový inštitút SYBA, ktorý zároveň bude aj garantom časti sprievodného programu / seminára s názvom Obaly pre potraviny a kozmetiku.

Druhý deň veľtrhu prebehne už 7. ročník veľtrhu eventových služieb, Event Day.

Viac aktuálnych informácií o veľtrhu a sprievodnom programe na: www.reklama-fair.cz

Jana Nosálová, riaditeľka veľtrhu, ABF, a.s.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo