Drupa najväčší svetový veľtrh pre polygrafický a vydavateľský priemysel naplánovaný na 16. – 26. júna sa odkladá na 20. – 30 apríla 2021. Organizátor Messe Düsseldorf sa rozhodol pristúpiť k tomuto kroku na základe odporúčania Inštitútu Roberta Kocha (RKI) a krízového riadenia nemeckej spolkovej vlády z dôvodu významného nárastu počtu ľudí infikovaných novým vírusom (Covid-19) hlavne v Európe.

„Rozhodnutie bolo prijaté v úzkej spolupráci s našimi poradnými radami a sponzorskými združeniami,“ zdôrazňuje Werner M. Dornscheidt, predseda predstavenstva spoločnosti Messe Düsseldorf GmbH. Odráža aj želania jednotlivých odvetví: „Ako ich partner v súčasnosti robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme znížili ekonomické straty, ktoré utrpia naši vystavovatelia“.

„Mesto Düsseldorf sa riadi pokynmi spolkovej vlády. Naším cieľom je spomaliť šírenie koróna vírusu, aby systém zdravotníctva mohol správne fungovať,“ zdôrazňuje Thomas Geisel, primátor hlavného mesta Düsseldorf a predseda dozornej rady veľtrhu v Düsseldorfe.

Prezident veľtrhu drupa Claus Bolza-Schünemann s tým tiež súhlasí: „Odklad drupy bolo po najnovšom vývoji nevyhnutný. Rozhodnutie je správne a zodpovedné. Mnoho vystavovateľov začalo s logistickou prípravou už v polovici marca – dnešné oznámenie o odklade umožňuje všetkým, ktorých sa to týka, zmeniť termín a pripraviť sa nový na termín veľtrhu v apríli 2021.

Zdroj: drupa

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo