Výtlačky sa vyznačujú vysokou farebnosťou a odolnosťou proti poškriabaniu.

Epson uvádza na trh prvú veľkoformátovú tlačiareň s Resin atramentmi na báze vody a organickej živice. 64-palcová roll-to-roll tlačiareň SureColor SC-R5000 ponúka presné a rýchloschnúce výtlačky s konzistentnými farbami pre tlač na širokú paletu médií.

Riešenie prináša dodávateľom tlačových služieb a agentúram ponúkajúcim kreatívny dizajn možnosť vytvárať široké spektrum signage produktov aj vysoko hodnotných aplikácií ekologicky a s výnimočnými výsledkami.

Epson SureColor SC-R5000

Nová séria R je odpoveďou na výzvy, ktoré v tomto sektore prináša práca s atramentmi založenými na báze vody a organickej živice a stavia na dlhoročnej histórii inovácií spoločnosti Epson v oblasti zobrazovania, správy farieb a presného podávania médií, vďaka ktorým prináša ideálne riešenie.

Resin atrament používa podobné zloženie ako HP Latex, čo je tiež atrament na báze vody a organickej živice. Vecne správne by sa teda HP Latex mal volať resin atrament, ale HP si zvolilo obchodné meno Latex. Tým podobnosť končí, SC-R tlačiarne sú výsledkom vlastného vývoja a skúsenosti. Epson UltraChrome RS atramenty používajú iné chemické zloženie a vychádzajú z osvedčených, viac ako 10 rokov používaných atramentov pre Epson SurePress.

Vynikajúca kvalita tlače – technológia Epson Precision Dot and Variable Sized Dot Technology (VSDT) pre presné farby so širokým gamutom v rozlíšení až 1 200 x 2 400 dpi.

Nová 64-palcová (1 626 mm) tlačiareň ponúka výnimočný výkon tlače a správu farieb vďaka piezoelektrickej tlačovej hlave typu PrecisionCore Micro TFP s dlhou životnosťou a premenlivou veľkosťou tlačového bodu  (najmenšia veľkosť kvapky 4,9 pl), pri vysokom rozlíšení tlače. Vzhľadom k tomu, že pri piezoelektrických tlačových hlavách nedochádza k degradácii pôsobením tepla, zostáva umiestnenie kvapiek a veľkosť tlačových bodov konštantná počas celej životnosti tlačovej hlavy.

Implementácia nového riešenia Epson Cloud Solution PORT umožňuje obsluhe stroja výmenu tlačovej hlavy. Tým sa skracujú nežiadúce prestoje a zvyšuje sa produktivita.

Zloženie UltraChrome RS atramentov umožňuje vytvrdzovanie pri nižších teplotách

Presná kontrola teploty, ktorú monitorujú štyri teplotné senzory, zabezpečuje konzistentnosť farieb po celej ploche tlače. Tri nezávislé systémy kúrenia (predohrev, ohrev tlačovej plochy, vytvrdzovanie) zabezpečujú jednotnosť farieb a spoľahlivú manipuláciu s médiami. Výtlačky sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti poškriabaniu.

Epson SureColor SC-R5000 / Resin ink
Epson SureColor SC-R5000 / Resin ink

Technológia Advanced Auto Tension Control (Ad-ATC), predstavuje špičku vo svojej triede, ponúka vysoko presnú stabilitu rozmerov pri tlači jednotlivých panelov veľkých tlačových úloh, akými sú napríklad dekorácia výkladov alebo tapety. Táto konzistentná opakovateľnosť obmedzuje plytvanie materiálom, skracuje čas aplikácie výtlačku a zákazníkovi prináša bezproblémové výsledky.

SC-R tlačiarne používajú novú technológiu 2-layer halftoningu pre tlač bez viditeľného pruhovania a ponúkajú celý rad softvérových riešení napríklad: RIP Epson Edge Print pre jednoduché nastavenie tlačových úloh, softvér Epson Accounting umožňuje sledovanie nákladov, zatiaľ čo nový port Epson Cloud Solution PORT poskytuje vylepšený prístup k monitorovaniu prevádzky a rozšíreným službám a podpore.

Epson SureColor SC-R5000L
Epson SureColor SC-R5000L

Šesťfarebný systém CMYKLcLm

Nový šesťfarebný systém CMYKLcLm + Optimizer + Maintenance Liquid používa UltraChrome RS (Resin / Latex) atramenty na vodnej báze, ktoré sú bez zápachu a sú vhodné pre použitie v akomkoľvek prostredí, ako sú napríklad školy, nemocnice, hotely a interiéry.
Riešenie veľkokapacitného zásobovania atramentom ponúka variant 1,5 litrového atramentového vrecka pre stredné objemy tlače a rýchlo meniteľnú dvojitú zostavu atramentov 2 x 1,5l pre veľké objemy tlače s podporou „hot swap“ výmeny atramentov v priebehu tlače, ktorá je v ponuke pre model SC-R5000L.

Model SC-R5000 bude v predaji počas zimy 2020.

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo