Nikon predstavil nový objektív pre kreatívnych fotografov. Vďaka dynamickej ultraširokouhlej perspektíve a vysokej maximálnej svetelnosti f/1,8 je tento objektív formátu FX s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ideálny vtedy, keď chcete zvýrazniť perspektívu, rozšíriť priestor a zachytiť pútavé snímky. Vysoká svetelnosť poskytuje malú hĺbku ostrosti s hladkým rozostrením pozadia (bokehom) a zaručuje, že tento objektív je vynikajúci v prostrediach so slabým osvetlením.

AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED

Nový 20-milimetrový objektív NIKKOR so svetelnosťou f/1,8 poskytuje vynikajúci výkon v rôznorodých situáciách. Tento objektív je kompaktný a všestranný a dobre sa hodí na interiéry, pouličnú reportáž, širokouhlé zábery krajiny a dokonca na fotografovanie pod vodou. Je tiež vynikajúcou voľbou pri filmovaní pútavých filmových scén. Fotografi, ktorí chcú vtiahnuť diváka do záberu alebo ktorí chcú mať flexibilitu pri snímaní v stiesnených priestoroch, môžu naplno využiť 20-milimetrovú ohniskovú vzdialenosť a ultraširokouhlý obrazový uhol na vytváranie ohromujúcich snímok.

Fotografi získajú flexibilitu snímať s kratšími časmi uzávierky a dosiahnuť ostré zábery pri slabom osvetlení okrem toho, že budú mať výhodu jasnejšieho obrazu v hľadáčiku. Automatické zaostrovanie je plynulé, tiché a pružné vďaka ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru (SWM) od spoločnosti Nikon a najkratšia zaostriteľná vzdialenosť je 0,2 m. Umožňuje to priblížiť sa a nechať objekty vyplniť obrazové pole.

Zurab Kiknadze, Product Manager, Lenses, Accessories & Software, Nikon Europe, povedal: „Je zaujímavé, že rok 2014 predstavuje 20. výročie objektívu AF NIKKOR 20 mm f/2,8D, ktorý bol obľúbený u mnohých kreatívnych nadšencov fotografie. Spoločnosť Nikon teraz privádza tento objektív do 21. storočia a zlepšuje prakticky každý dôležitý aspekt. Objektív AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED má vyššiu svetelnosť, rýchlejšie automatické zaostrovanie a zlepšený optický výkon, ako aj renomovanú antireflexnú vrstvu Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon a vylepšenú ergonómiu a konštrukciu. Okrem toho, že má takéto pôsobivé technické parametre, tento nový objektív ponúka obrovskú kreatívnu hodnotu a dovoľuje fotografom preskúmať vizuálne príležitosti umožnené uhlom pohľadu, ktorý obsiahne všetko. Objektívy ako tento vzrušujú fotografov v našom vnútri a sme veľmi radi, že môžeme privítať nový 20-milimetrový objektív NIKKOR so svetelnosťou f/1,8 v aktualizovanej rodine objektívov NIKKOR s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a vysokou svetelnosťou.“

Snímky s vysokým rozlíšením

Nový 20-milimetrový objektív NIKKOR so svetelnosťou f/1,8 je skonštruovaný tak, aby vyhovoval nárokom moderných snímačov na vysoké rozlíšenie, a umožňuje ohromujúce fotografie a HD videosekvencie. Moderná optická konštrukcia má 13 prvkov v 11 skupinách vrátane dvoch prvkov zo skla ED (extrémne nízky rozptyl) a dvoch asférických optických prvkov (AS). Sklo ED od spoločnosti Nikon zaručuje ostrosť a kontrast dokonca aj pri vyššej svetelnosti a asférické prvky zaručujú, že skreslenie je veľmi dobre skorigované na takúto širokouhlú ohniskovú vzdialenosť. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat minimalizuje reflexy a závoj.

Prenášanie bez stresu

Ľahký, kompaktný a vysokosvetelný – tento objektív je ideálny pre fotografov, ktorí sú pripravení priblížiť sa a zachytávať dynamické snímky z rôznych miest. Vďaka hmotnosti iba 355 g je neuveriteľne prenosný a extrémne pohodlný pri použití z ruky. Objektív AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED je optimalizovaný pre snímače formátu FX a ponúka široký obrazový uhol 30 mm pri použití na digitálnej jednookej zrkadlovke formátu DX.

Cena
Objektív AF-S NIKKOR 20 mm f/1,8G ED sa dodáva s pružným puzdrom na objektív CL-1015 a slnečnou clonou objektívu HB-72. Predpokladaná cena objektívu je okolo 749 EUR.

Zdroj TS: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo