Farby sú vysoko reaktívne a vyžadujú minimálnu energiu na vytvrdenie.

Spoločnosť Toyo Ink Europe, ktorá je súčasťou japonskej skupiny Toyo Ink Group, uviedla na trh novú sériu vysoko reaktívnych tlačových farieb FLASH DRY (FD) LED S5 UV (LE-UV a LED-UV) na použitie v ofsetových strojoch vybavených LED UV sušením.

Séria FLASH DRY LED S5 ponúka zvýšený výkon a udržateľnosť

Nové ofsetové tlačové farby FD LED S5, vyvinuté v laboratóriu spoločnosti Toyo Ink Europe v Belgicku, sú vysoko reaktívne a vyžadujú minimálnu energiu na vytvrdenie, pričom ponúkajú vyššiu úroveň lesku a stabilnejší tlačový proces. Výsledkom týchto vylepšení je zvýšený výkon, stabilná tlač a kvalitné výsledky tlače.

Receptúry farieb série FD LED S5 spĺňajú podmienky normy ISO 2846-1, ktoré zodpovedajú špecifikáciám ISO 12647-2 pre hárkové ofsetové stroje. Okrem toho, zdôrazňujúc záväzok spoločnosti neustále zvyšovať udržateľnosť svojich výrobkov, nové tlačové farby FD LED S5 plne vyhovujú požiadavkám registrácie podľa nariadenia REACH, a podľa smernice EuPIA už nevyžadujú bezpečnostné štítky podľa EÚ GHS08 (zdravie) alebo GHS09 (životné prostredie).

Farby boli tiež certifikované na rozložiteľnosť metódou INGEDE (International Association of the Deinking Industry), metóda 11, s úspešným skóre 100/100 bodov.

Nové tlačové farby FD LED S5 sú navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám trvalej udržateľnosti dnešných komerčných tlačiarní.

O spoločnosti Toyo Ink Europe NV

Spoločnosť Toyo Ink Europe NV je popredným výrobcom UV a EB tlačových farieb a lakov pre oblasť špeciálnej a komerčnej tlače. Spoločnosť pôsobí v 10 krajinách a má najmodernejšie výrobné, výskumné stredisko a ústredie v Niel v Belgicku.
Viac informácií o Toyo Ink Europe nájdete na www.toyoink.eu/.

Zdroj: Toyo Ink Europe

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo