Možnosti aplikácií, ktoré môžu ponúkať poskytovatelia tlačových služieb užívajúci farebné digitálne stroje Ricoh, sa s novo vyvinutými originálnymi tonermi „Pro™ Print“ spoločnosti Ricoh významne rozšírili.

Potom čo boli podrobené dôkladnému testovaniu, udelila spoločnosť Smithers Pira novo vyvinutým originálnym tonerom spoločnosti Ricoh certifikát o zhode, ktorý je potvrdením o súlade s legislatívou EÚ o balení potravín.

Tento certifikát platí pre laserové farebné tlačiarne série Ricoh Pro C9200, Ricoh Pro C9100, Ricoh Pro C7200 a Ricoh Pro C7100 (a to ako pre štvorfarebné, tak pre päťfarebné modely).

Ricoh Pro C9200
„Toto osvedčenie dáva poskytovateľom tlačových služieb aj ich zákazníkom istotu pri používaní tlačových strojov Ricoh Pro C9200, Ricoh Pro C9100, Ricoh Pro C7200 a Ricoh Pro C7100 pre potlač potravinových obalov,“ hovorí EEF De Ridder, zástupca prezidenta pre oblasť komerčnej a priemyselnej tlače, (Commercial and Industrial Printing Group, Ricoh Europe).

„Súčasne podporuje naše snahy, aby sme poskytovateľom tlačových služieb zaistili tú najlepšiu možnú pozíciu a mohli vstupovať do nových sektorov a osvojovať si nové trhy.“

Spoločnosť Smithers Pira vykonala skúšky celkovej a špecifickej migrácie zložiek na polypropylénovú fóliu s hrúbkou 30 mikrónov, na ktorú boli aplikované samolepiace etikety potlačené tonermi značky Ricoh s využitím novej technológie.

Spoločnosť Smithers Pira v správe uviedla, že v testovacích podmienkach nebola pozorovaná žiadna významná migrácia zložiek pre Tenax, 95% etanol ani náhradných iso oktánových tukových simulantov. Pri toneroch sa hodnotilo riziko pre neúmyselne pridané látky (NIAS) a potvrdilo sa, že ich obsah je v súlade s legislatívou.

Bolo zistené, že originálne tonery Pro™ Print CMYK značky Ricoh (plus biely a transparentný toner pre päťfarebné modely Pro C7200x a Pro C7100x) sú v súlade s právnymi predpismi EÚ a FDA, ktoré upravujú podmienky pre potravinárske obaly určené pre všetky druhy potravín, pokiaľ sú používané za funkčnou bariérou.

Spoločnosť Smithers Pira

Spoločnosť je celosvetovým orgánom, ktorý poskytuje nezávislý a odborný pohľad na rozvíjajúce sa trhy, technológie a faktory, ktoré ovplyvňujú obalový, papierenský a tlačiarenský priemysel. Poskytuje odborné znalosti a informácie o trhu a ponúka celý rad testovacích služieb podporovaných komplexnými zariadeniami v USA a vo Veľkej Británii.

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokEpson predstavil laserový projektor EB-L30000U s jasom 30 000 lumenov
Nasledujúci článokTiskový stroj Rapida 106 vyrábí pro FLYERALARM