Väčšina z nás už zažila klasickú situáciu. Dochádza atrament alebo toner, pretože vydržia len obmedzený počet strán a stoja desiatky EUR.

Práve na celkovú úsporu nákladov spojených s prevádzkou tlačiarne sa už v roku 2012 zamerala spoločnosť Epson, keď uviedla na trh technológiu atramentových tlačiarní s integrovaným tankovým systémom.

Unikátnosť tohto systému spočíva v jednoduchom dopĺňania atramentu z fľaštičky, ktorá obsahuje atrament na vytlačenie až 7 500 strán.

Skutočne veľká zásoba atramentu navyše za cenu, ktorá poteší úplne všetkých. Jedna fľaštička atramentu nestojí niekoľko desiatok EUR ako pri iných tlačových technológiách, ale bežne od 6 EUR do 20 EUR.

Náklady na tlač sa pohybujú od 0,25 centa za jednu čiernobielu stranu a cca. 0,85 centa za farebnú stranu.

Teda nie 0,12 EUR a viac za jednu stranu ako pri farebných laserových tlačiarní. Navyše je tlačiareň EcoTank „nabitá“ na tisícky strán tlače vďaka minimálne jednej kompletnej sade atramentu priamo v balení.

Tlačte lacno a efektívne doma aj v kancelárii
Tlačte lacno a efektívne doma aj v kancelárii

V ponuke od Epsonu nájdete takmer 30 rôznych modelov pre domácu tlač, tlač fotografií, domácu kanceláriu, malú / strednú kanceláriu, ale aj čiernobiele modely určené pre tlač napríklad účtovných podkladov. Môžete vyberať ako podľa určenia a výkonu tak i podľa výbavy.

Na vybraných modeloch okrem bežného pripojenia do siete je štandardom aj podpora bezdrôtovej Wi-Fi tlače. Z ďalšej možnej výbavy napr. pri multifunkčných zariadení (MFP) je dostupná obojstranná tlač, automatický podávač dokumentov pre dávkové jednostranné i obojstranné skenovanie / kopírovanie a modely vybavené s viac zásobníkmi papiera pre firemné použitie.

Môžeme tiež vyberať podľa typu použitých atramentov. Štandardom sú vodou riediteľné atramenty pre univerzálnu tlač bežných textov, ale aj grafiky a fotografií. Z dôvodu potreby archivácie alebo tlače oficiálnych dokumentov používajú vybrané tlačiarne pigmentový atrament (EcoTank Pigment Ink), ktorý garantuje 100% odolnosť voči vode, oteru i svetlu.

Vďaka až 95% úspore spotreby elektrickej energie a jednoduchej recyklácie prázdnych náplní atramentov ide o najekologickejšie tlačové zariadenia na trhu.

Na jar 2020 Epson uviedol na trh rad EcoTank Business tlačiarní s vysokým výkonom a robustnou konštrukciou pre tlač firemných dokumentov. Tieto modely tlačiarní sú určené ako náhrada laserovej technológie – tlačia kvalitne, rýchlo a ekonomicky bez nutnosti výmeny komponentov ako je tlačový fotovalec a prenosová jednotka. Navyše prinášajú výrazné úspory v celkových nákladoch (TCO).

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo