Počet vytlačených farebných strán vo svete každoročne stúpa. Xerox na daný trend reaguje predstavením dvoch nových produkčných tlačových riešení, ktoré umožňujú poskytovateľom tlačových služieb byť viac konkurencieschopnými. Predovšetkým im umožnia realizovať lukratívne tlačové zákazky vyžadujúce vysokú tlačovú kvalitu v kombinácii s tlačou variabilných dát a malých nákladov. Či už sa jedná o tlač fotokníh, direct mailu alebo katalógov.

Vyššie zisky a konkurencieschopnosť

Prvé výsledky v praxi
Krátko po uvedení na trh prebehla prvá inštalácia v tlačiarni Perfect print services s.r.o. v Prahe. Konateľ spoločnosti Libor Kubíček po inštalácii nového digitálneho tlačového stroja uviedol, že „strojom J75 press od firmy XEROX sme rozšírili naše výrobné možnosti a výrazne posilnili kapacitu. V spojení so špeciálnym softwarom VIPP sme zefektívnili a zdokonalili on-line personifikáciu vrátane aplikácie bezpečnostných prvkov, ktoré zabraňujú kopírovanie tlačovín a ponúkajú významnú pridanú hodnotu, ktorú oceňujú hlavne naši klienti. V spojení s off-line dokončením teraz realizujeme aj tie najnáročnejšie zákazky, ktoré boli predtým doménou len ofsetovej technológie.“

Variabilita, flexibilita a automatizácia
Tlačové systémy Xerox Color J75 a C75 ponúkajú širokú škálu konfigurácií pre optimálne potreby rôznych segmentov. Vďaka tomu nájdu uplatnenie u komerčných poskytovateľov tlačových služieb, kreatívnych agentúr, reprografických centier, ale aj menších subjektov, ktoré chcú vstúpiť na trh s tlačovými službami.


Obidva tlačové systémy disponujú novými automatickými nástrojmi na kontrolu tlačovej kvality, predozadnú registráciu urýchľujúcu prípravu stroja a dát pred tlačou zákazky a zaisťujú jej opakovateľnosť v čase pri zachovaní vysokej kvality.

Xerox Color J75

Pre segment komerčných tlačiarní je určený predovšetkým model Xerox Color J75. Stroj ponúka vysokú produktivitu 75 strán za minútu nezávisle na použitom médiu, podporu širokého spektra potlačiteľných médií až do plošnej hmotnosti 300g/m2. Vysoký stupeň automatizácie v oblasti správy farieb zaisťuje balíček Automated Color Quality Suite (ACQS), ktorý kombinuje inline spektrofotometer a sofistikované softwarové nástroje na presnú reprodukciu farieb s minimálnym podielom zásahu zo strany obsluhy tlačového stroja.

Štartujeme Xerox Color C75

Nový model Xerox Color C75 patrí medzi ideálne riešenia v okamihu, ak chcete začať ponúkať svoje služby v oblasti tlačových služieb alebo potrebujete rozvinúť svoje aktivity v oblasti digitálnej tlače. Tlačový stroj Xerox Color C75 garantuje tlač rýchlosťou 75 strán za minútu na nenatierané médiá a až 51 strán za minútu na natierané médiá.


Tlačový systém disponuje pokročilými skenovacími a kopírovacími funkciami s možnosťou prepojenia na rôzne workflow pre zvýšenie konkurencieschopnosti a otvorenie nových možností komunikácie so zákazníkmi. Voliteľne je možné riešenie napojiť na mobilné zariadenie a cloudové úložiská, kedy je možné prijímať tlačové zákazky z rôznych mobilných zariadení, ako je napríklad tablet, smartphone, atď.

Technické informácie:
Xerox Color C75: Color C75 Press Specifications
Xerox Color J75: Color J75 Press Specifications

Dostupnosť
Produkčné tlačové riešenia Xerox Color J75 a C75 sú dostupné u predajcov a partnerov spoločnosti Xerox alebo v priamom predaji.
Viac informácií nájdete na: www.xerox.cz.

 XEROX
je popredná svetová spoločnosť pôsobiaca v oblasti riadenia obchodných procesov a správy dokumentov s ročným obratom 22,5 miliardy USD. Široké portfólio technológií a služieb prináša jej zákazníkom takú mieru podpory, vďaka ktorej sa môžu naplno venovať svojmu podnikaniu.
Spoločnosť Xerox dodáva špičkové nástroje správy dokumentov a technológie pre produkčnú tlač, služby, softvér a originálny spotrebný materiál pre marketingovú a obchodnú komunikáciu ako aj bežnú kancelársku tlač. Prostredníctvom spoločnosti ACS, ktorá je súčasťou firmy Xerox od februára 2010, ponúka taktiež široký outsourcing obchodných procesov a IT služieb, vrátane spracovania dát, riadenia ľudských zdrojov, podpory procesov v oblasti financií a služieb alebo riadenia vzťahov so zákazníkmi pre komerčné firmy a štátnu správu. 134 tisíc zamestnancov spoločnosti Xerox sa stará o zákazníkov vo viac ako 160 krajinách sveta.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokCanon videokamery XA25, XA20, LEGRIA HF G30
Nasledujúci článokXerox – technológia tlače na báze tuhého atramentu