Canon Europe rozširuje svoj rad imagePROGRAF o dve nové tlačiarne – imagePROGRAF iPF670 a imagePROGRAF iPF770. Obidva nové modely sú určené pre interné tlačové oddelenia a poskytovateľov tlačových služieb, ktorí potrebujú efektívne a jednoducho použiteľné riešenia z oblasti CAD a reklamnej grafiky.

Tlačiarne imagePROGRAF so systémom piatich farieb

Canon imagePROGRAF iPF670 (šírka 610 mm / 24 palcov) a Canon imagePROGRAF iPF770 (šírka 914 mm / 36 palcov)

sa môžu pochváliť rýchlejšou tlačou, lepšou správou farieb i výkonnejším a rýchlejším spracovaním obrazu. Napríklad v najrýchlejšom tlačovom režime vytlačia obidva modely obraz vo formáte A1 za iba 28 sekúnd. Používatelia určite ocenia i podporu špeciálnych tlačových jazykov HP-GL/2 a HP-RTL, vďaka čomu je manipulácia s CAD súbormi pružnejšia i spoľahlivejšia.

Model iPF770 navyše umožňuje pripojenie voliteľného veľkoformátového skeneru a ovládacieho dotykového displeja s uhlopriečkou takmer 56 centimetrov (22 palcov) – táto tlačiareň je tak k dispozícii i ako multifunkčné zariadenie.

Nové atramenty rozširujú farebný gamut a umožňujú tak jasnejšiu červenú tlač v prípade CAD výkresov i POS materiálov, ktoré sú určené na vnútorné použitie. Štandardné atramenty na báze farbiva dopĺňajú dva zásobníky s čiernym pigmentovým atramentom, ktorý zaisťuje bohatšie a ostrejšie podanie čiernej a zjednodušuje ochranu proti rozmazaniu pri tlači technického umenia. Používatelia môžu atramentové zásobníky doplniť i vymeniť kedykoľvek v priebehu tlače, a nemusia tak plýtvať atramentom ani papierom.

Súčasťou oboch modelov sú tiež nové funkcie, ktoré vylepšujú tlačový workflow ako pred samotnou tlačou, tak i po jej ukončení. Medzi tieto vylepšenia patrí napríklad účtovací software, ktorý malým firmám zjednodušuje sledovanie nákladov a marže. K dispozícii je i aplikácia pre Apple iPad, vďaka ktorej môžu používatelia priamo na svojich mobilných zariadeniach tlačové podklady prechádzať a zasielať ich na tlač. Táto možnosť je veľmi užitočná najmä v stavebníctve, napríklad pri práci na stavenisku. V neposlednom rade sa nové modely môžu pochváliť i prepracovanou konštrukciou stojanu, ktorý umožňuje jednoduché prepínanie medzi smerovaním výstupu do plochého zásobníka a do zberného koša.

„Produktový rad Canon imagePROGRAF pozná celý svet predovšetkým vďaka jej kvalite a spoľahlivosti,“ hovorí Slavomír Pohanka, WF Channel Director spoločnosti Canon CZ. „Našim zákazníkom dlhodobo načúvame, len tak totiž môžeme pochopiť, čo presne pre podporu svojho podnikania potrebujú. Naše zdroje potom investujeme spôsobom, vďaka ktorému tieto požiadavky rad imagePROGRAF splňuje. A výsledkom tohto prístupu sú aj obidva nové modely. Veľkoformátové tlačiarne Canon imagePROGRAF iPF670 i iPF770 sme navrhli tak, aby dokonale podporili rast firiem, ktoré pôsobia v oblasti štandardného objemu tlače CAD výkresov i POS materiálov pre vnútorné použitie. Vďaka jednoduchej údržbe, univerzálnej manipulácii so súbormi a kompatibilite s komplexnými workflow ide o zariadenia, ktoré sú ideálne pre poskytovateľov tlačových služieb i pre interné tlačové oddelenia stavebných, konštrukčných i strojárenských firiem.“

Obidva nové modely budú v predaji od februára 2015.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo