Začiatkom mája sa v Tlačiarňach Bardejov uskutočnila významná inštalácia lepiacej linky Anden 760C pre skladanie a lepenie krabičiek z hladkej lepenky. Hlavným dôvodom tejto investície bolo rozšírenie kapacít a zrýchlenie výrobného procesu. Dodávateľom zariadenia je spoločnosť STRATI, spol.sr.o.

LEPIACA LINKA ANDEN 760C

Linka Anden 760C je vybavená nakladačom pre spodné podávanie vyseknutých krabičiek, čo umožňuje horné dokladanie a zabezpečuje nepretržitú prevádzku počas lepenia. Systém nanášania lepidla umožňuje jednobodové a pomocou trysiek až trojbodové lepenie krabičiek. Maximálna šírka rozloženej krabičky je 760 mm a gramáž lepenky až do 600g/m2. Lepička Anden 760C umožňuje lepiť aj krabičky z vlnitej lepenky typov N, F a E.


Stroj má v konfigurácii frézovanie chlopní, čo zlepšuje pevnosť zlepenia a tiež je vybavený zariadením na ošetrenie laminovaných a lakovaných  povrchov pomocou plazmy, ktoré prispieva k spevneniu lepených spojov.


Vďaka tejto technológii  môžu v Tlačiarňach Bardejov spracovávať celý rad nových produktov, medzi nimi napríklad obaly na CD a DVD, firemné foldre, krabičky pre kozmetický, farmaceutický, potravinársky či automobilový priemysel.

O spoločnosti
Spoločnosť Tlačiareň Bardejov, spol. s r.o. vznikla v roku 1997. Svoju činnosť sústreďuje na plnofarebnú hárkovú ofsetovú tlač, výrobu obalov z hladkej lepenky a kartónov z vlnitej lepenky pre koncového klienta i reklamné agentúry. Od roku 1998 má spoločnosť Tlačiareň Bardejov štatút chránená dielňa“. V roku 2007 spoločnosť modernizovala výrobu a potlač obalov z vlnitej lepenky. V roku 2008 investície smerovali do skvalitnenia tlačového procesu, ktorý bol posilnený o špičkové technológie v ofsetovej tlači. Postoj firmy k životnému prostrediu je zodpovedný a preto pri výrobe využíva výhradne materiály a technológie splňujúce prísne požiadavky na akosť a ekológiu.

V súčasnosti má firma Tlačiareň Bardejov 25 zamestnancov s vysokou odbornosťou a skúsenosťami v odbore polygrafia.

Zdroj TB

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo