Superrýchla 64palcová atramentová tlačiareň nastavuje nové meradlá výkonu. Tlačiareň Epson SureColor SC-S50610 pomáha firmám, POS a signmakerom s veľkým objemom výroby zvýšiť výrobnú kapacitu veľkoformátovej tlače.

Epson rozširuje svoj nový rad veľkoformátových tlačiarní SureColor pre signmaking a aplikácie POS o vysokorýchlostnú SureColor SC-S50610. S šírkou tlače 64 palcov (162, 6 cm), 4 alebo 5 farbami (CMYK /CMYK + biela) a s možnosťou tlače na rolky nastavuje tlačiareň radu SureColor SC-S50610 nové výkonnostné meradlá v silne konkurenčnom sektore výroby vnútorného a vonkajšieho značenia. Výhodou tlačiarne SC-S50610 je okrem rýchlosti tlače aj podpora širokého radu médií, ľahká obsluha, nízke nadobúdacie a prevádzkové náklady a šetrnosť voči životnému prostrediu, čo z nej robí presvedčivú a lákavú ponuku pre spoločnosti s vysokými nárokmi na výkonnosť.

Maximálnu výkonnosť tlačiarne SC-S50610 podporuje dvojica tlačových hláv Epson Thin Film Piezo (TFP) a dvojité atramentové sady. Tlačiareň umožňuje prvotriednu supervýkonnú tlač rýchlosťou 51,2 m2 za hodinu, čo umožňuje veľmi vyťaženým komerčným tlačiarňam, POS tlačiarňam, profesionálnym signmakerom s veľkým objemom produkcie, kopírovacím centrám, sieťotlačovým tlačiarňam a fotolaboratóriám zvýšiť produkčnú kapacitu v segmente veľkoformátovej tlače.

SC-S50610 je navrhnutá tak, aby dosahovala veľmi vysokú efektivitu. Je zostavená zo spoľahlivých dielov navrhnutých firmou Epson, čo minimalizuje prípadné prestoje. Vstavaný sušiaci systém zabezpečí, aby boli výtlačky rýchlo pripravené na ďalšie spracovanie. Štandardne je vybavená dodatočným sušiacim systémom pre aplikácie s veľmi vysokým objemom produkcie. Ergonomický dizajn tlačiarne a funkcie šetriace čas zabezpečujú ľahké zvládanie nepretržitého pracovného zaťaženia. Vďaka novému zdvíhaciemu systému stačí na vloženie novej rolky média jedna osoba a páka podávača je šikovne umiestnená tak, že je prístupná z prednej aj zadnej strany tlačiarne. Po vložení rolky nastaví tlačiareň SC-S50610 automaticky optimálne napätie tlačového média a zoradí polohu tlačových hláv.

„SC-S50610, ďalší nový prírastok do nášho oceňovaného radu SureColor, bola navrhnutá pre podniky, ktorých vysoké pracovné zaťaženie vyžaduje tlačiareň, ktorá dokáže rýchlo vyprodukovať kvalitný výtlačok. Je to veľmi flexibilná tlačiareň a dokáže veľmi rýchlo vyprodukovať čokoľvek od plagátov, značiek, bannerov, svetelných reklamných panelov, výkladov a POS materiálov po autofólie, interiérové dekorácie, samolepky a výstavné pútače,“ hovorí Richard Barrow, Senior Product Manager spoločnosti Epson Europe. „Užívatelia môžu spoľahlivým a hospodárnym spôsobom tlačiť na vinyl, PVC a priehľadné fólie, fotografický papier a celý rad obľúbených podkladových materiálov pre bannery. Päťfarebný model im umožňuje pridať hodnotu k ich portfóliu služieb, pretože produkuje vysoko kvalitnú bielu tlač na tmavý aj priehľadný podklad, napríklad do výkladu,“ dodáva.

Tlačiareň SC-S50610 používa atrament Epson UltraChrome GS2, ktorý je navrhnutý špeciálne pre novú generáciu tlačových hláv Epson TFP, a svetlostálosť potlače je až tri roky vo vonkajšom prostredí bez laminovania. Atrament UltraChrome GS2 je bez zápachu, neobsahuje nikel a je tak šetrný k životnému prostrediu. Nevyžaduje špeciálne odvetranie, čo umožňuje tlačiareň SC-S50610 prevádzkovať v bežnom kancelárskom prostredí. Prevádzkové náklady a negatívny dopad na životné prostredie sú ďalej znížené vďaka energetickej účinnosti tlačiarne, ktorá spĺňa podmienky programu ENERGY STAR.

Tlačiareň Epson SureColor SC-S50610 bude dostupná na trhu od septembra za cenu 27.594 EUR vrátane DPH

Zdroj TS: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo