Hľadáte inšpiráciu, ako vytvárať pekné a efektné tlačoviny, alebo hľadáte pomoc s prípravou dát? V oboch prípadoch Vám pomôže RICOH sprievodca. Návod sumarizuje možnosti digitálneho stroja RICOH Pro C7200x.

RICOH návody na aplikácie

RICOH sprievodca je ucelenou vreckovou príručkou, ktorá vás krok po kroku prevedie celým tlačových procesom od prípravy dát, cez ich export a nastavenie výstupných formátov až po využitie farieb, fólie a výberu papiera. Všetko je doplnené ukážkami, kedy, čo a ako použiť a kombinovať.
Celý set RICOH sprievodcu je profesionálne spracovaný a všetky typy zušľachtenia sú v ňom vkusne a decentne použité.

RICOH Sprievodca /Digital Works/
Vreckový návod, kde sú názorne a zrozumiteľne popísané možnosti zušľachtenia, je v boxe s rozmermi 175 × 127 × 27 mm (š × v × h) a obsahuje 5 zošitov v mäkkých doskách s väzbou V2. Komplet je vytlačený na kvalitných matných papieroch s vyššou plošnou hmotnosťou (od 240 do 260g / m2).

  • Prvý zošit popisuje, ako využiť jednotlivé kreatívne fragmenty (krycia biela, číra, neónové farby a fólie), vrátane detailného opisu prípravy dát.
  • Ďalšie štyri zošity v sade sú vzorkovníky pre jednotlivé typy zušľachťovania vždy s technickými údajmi ku konkrétnej tlačovej aplikácii (farebný priestor, typ zušľachtenia, poradie farieb, typ papiera a gramáž).

5-ta farba: krycia biela, číra či iná?

Piata farba dodá tlačovine ďalší rozmer – od zdôraznenia motívu, cez zvýšenie kontrastu až po rôzne efekty.

  • Prvotný je nápad.
  • Svoje robí aj výber papiera.
  • Dôležitá je správna príprava dát a práve tej sa dôkladne venuje RICOH sprievodca.

Hneď v úvode popisuje, ako pripraviť dáta pre tlač s pridaním piatej farby v grafických programoch Adobe Photoshop, InDesign a Illustrator.

Princíp je rovnaký pre bielu, číru, neónovú farbu aj pre metalickú fóliu. Zaujímavé efekty môžeme vytvárať krycou bielou farbou na transparentných materiáloch (fólie alebo vinyl), rovnako ako na metalických povrchoch.

RICOH Sprievodca /Digital Works/
Využitie: pre obálky, blahoželania, vizitky. Popri krycej bielej je možné kombinovať aj dva typy transparentných farieb, číru alebo UV (efekty, ochrana tlače alebo ochranný, holografický prvok na vstupenky a pod.).

Neónové farby a fólie

Zatiaľ sú k dispozícii dva typy neónových farieb / tonérov: ružová a žltá (Neon Pink, Neon Yellow). Obe sú veľmi jasné a kontrastné, najmä ako priame farby v kombinácii s bielym papierom. Neónové farby môžeme kombinovať s farbami CMYK k vytvoreniu ďalších neónových farieb.

RICOH Sprievodca /Digital Works/
Využitie: na reklamné materiály, obaly a všeobecné tlačoviny, ktoré majú upútať pozornosť.

Popularitu a obľubu čoraz viac získavajú aj zušľachťovacie fólie. Základom je čierny toner, na ktorý fólia priľne. Fóliou ďalej môžeme meniť štruktúru potláčaného materiálu a dodať tak tlačovine napríklad skutočný kovový lesk.
K dispozícii sú v matnom aj lesklom prevedení (zlatá, strieborná, červená, modrá, zelená, dúhová alebo holografická). Fólie sa vhodné a efektívne na logá alebo obrázkové ilustrácie.

RICOH Sprievodca /Digital Works/
Poznámka: Pre digitálne tlačiarne a fanúšikov netradičných tlačovín je takýto druh pomôcky a prezentácie veľmi vítaný a prospešný. Nielen že, sumarizuje možnosti digitálnej technológie tlače a digitálneho stroja RICOH Pro C7200x, ale doplnenými ukážkami motivuje k využitiu zušľachťovania a kreativite tlačenej produkcie.
RICOH Sprievodca /Digital Works/ je dostupný na objednávku.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo