Thomas Raab je od 1. novembra obchodným riaditeľom Polar Group.

S účinnosťou od 1. novembra 2022 sa Thomas Raab pripojí k manažmentu Polar Group v Hofheime ako finančný riaditeľ. Raab je v spoločnosti ako konzultant od 1. júla tohto roku.

Thomas Raab je v rámci manažmentu okrem finančného oddelenia s controllingom, účtovníctvom, financovaním, daňami a právom zodpovedný aj za ľudské zdroje, nákup a IT. V súvislosti s procedúrou ochranného štítu je zodpovedný za kontrolu procesu M&A voči konzultantom a investorom, ako aj koordináciu so správcom a výborom veriteľov.

„Sme radi, že je s nami Thomas Raab ako obchodný riaditeľ. Najmä jeho skúsenosti s transformáciami a v oblasti fúzií a akvizícií sú v našej súčasnej situácii veľkou oporou,“ hovorí Michael Wombacher, CEO.

V auguste tohto roku začal frankfurtský okresný súd toto konanie pod dohľadom súdu na žiadosť rodinnej firmy, ktorá vyrába high-tech stroje pre polygrafický a baliaci priemysel. Prekážky v zásobovaní nedávno viedli k poklesu výroby a presunom predaja a ohrozili platobnú schopnosť.

Naposledy bol Raab CFO v Syntegon Technology v Crailsheime (predtým Bosch Packaging). Má dlhoročné medzinárodné skúsenosti ako CFO a CEO v stredne veľkých spoločnostiach a v korporáciách ako Bosch Rexroth, Bosch a Siemens a tieto skúsenosti využije pre spoločnosť Polar Group a jej budúcu orientáciu.

Zdroj: Polar Group

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo