Televízor LG 4K Ultra HD s technológiou displeja RGBW.

Počas májového stretnutia komisie ICDM (International Committee for Display Metrology) v San Franciscu bolo oficiálne potvrdené, že televízny formát RGBW spĺňa všetky požiadavky pre zobrazenie obrazu v 4K Ultra HD kvalite. V nadväznosti na schválenie RGBW ako 4K sa komisia zhodla aj na schválenie ďalších pokročilých sub-pixelových architektúr, medzi ktoré patrí napríklad RGBY a PenTile®, čím ukončila diskusiu okolo kvalít RGBW.

„Dúfam, že potvrdením RGBW 4K Ultra HD komisiou ICDM a uznaním flexibilného usporiadania pixelov pre meranie rozlíšenia, sa ukončia špekulácie, šírenie nepravdivých informácií a očierňovanie zobrazovacích schopnosti RGBW zo strany konkurencie. Určiť rozlíšenie a kvalitu obrazu iba na základe počtu pixelov v riadku v dnešnej dobe nie je presné. Vďaka tomuto rozhodnutiu sa zákazníci budú objektívne orientovať pri výbere svojho nového 4K Ultra HD televízora LG,“ hovorí Marek Sojak z pobočky LG.

RGB_RGBW
Komisia ďalej rozhodla, že každý test rozlíšenia musí uvádzať aj hodnotu modulácie kontrastu, ktorá je nutná pre následné posúdenie splnenia štandardov. IDMS moduláciu kontrastu definuje ako rozdiel v jase medzi každým priľahlým riadkom v horizontále aj vertikále mriežky riadkov so svetlom a farbou, ktoré tvoria obraz, nie rozlíšenie.

Kompletné znenie dokumentu Status of Pixels and Subpixels Rendering for Resolution Measurements, z ktorého je nasledujúci výňatok, nájdete tu:
www.icdm-sid.org/updates/Docs/7p0-01-20160524.pdf

Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo