Medzinárodná skupina Mondi zameraná na výrobu obalov a papiera v súčasnosti spúšťa novú kampaň pod názvom „Naša inšpirácia: brilantné farby prírody“. Táto kampaň predstavuje ideálne prepojenie vynikajúcej reprodukcie farieb papiera Color Copy a záväzku skupiny Mondi voči trvalej udržateľnosti.

Od 1. septembra do 15. novembra 2015 Mondi organizuje fotosúťaž, v rámci ktorej sú súťažiaci vyzvaní, aby nahrali svoje najlepšie fotografie zo života zvierat vo voľnej prírode a aby sa s nami podelili o momenty zachytenia žiarivých farieb prírody.

“Vynikajúca reprodukcia farieb na papieri Color Copy umožňuje mať tieto úžasné obrázky a spomienky nielen v našich mysliach, no vďaka tomuto papieru ich máme možnosť zhmotniť a podeliť sa tak s nimi aj s ostatnými a ukázať ich ďalej aj budúcim generáciám. Cieľom našej novej kampane je zdôrazniť bezkonkurenčnú reprodukciu farieb papiera Color Copy, ako aj náš každodenný záväzok voči trvalej udržateľnosti,” vysvetľuje Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper, Europe and International.

Fotosúťaž – zachyťte brilantné farby prírody

Exotické ryby v oceánoch, obojživelníky s výrazným sfarbením na zastrašenie predátorov, alebo žiarivé krídla motýľov sú len malým množstvom príkladov hypnotizujúcich farieb a vzorov, ktoré môžeme nájsť v prírode a ktoré sú inšpiráciou grafických dizajnérov. Ceny získa desať najlepších fotografií súťaže s papierom Color Copy, ktoré si verejnosť zvolí na online platforme pomocou hlasovania. Odborná porota spomedzi týchto desiatich finalistov vyberie jedného víťaza, ktorého fotografia sa zároveň stane súčasťou novej kampane Color Copy „Naša inšpirácia: brilantné farby prírody“.

Prvou cenou bude foto safari so sprievodcom do Juhoafrickej republiky, krajiny s najpozoruhodnejšími prírodnými úkazmi a sídlom skupiny Mondi.

Jedna značka – široké spektrum aplikácií
Uvedením na trh v roku 1989, bol papier Color Copy celosvetovo prvým papierom, ktorý bol špeciálne vyvinutý na použitie na systémoch farebnej digitálne a laserovej tlače. V súčasnosti je aj naďalej voľbou číslo jeden medzi značkami papierov pre farebnú laserovú tlač.

Papier má certifikáciu FSC® a je CO2 neutrálny a stal sa štandardom pre brilantné tlačové výsledky, predovšetkým v zmysle jasnej reprodukcie farieb a osvedčenej priechodnosti papiera, pričom zároveň poskytuje maximálnu produktivitu tlačiarenského stroja a predstavuje úsporu nákladov súvisiacu s jeho údržbou.

Škála farieb – farby ožívajú
Realistické farebné výtlačky sú závislé od niektorých faktorov, akými sú technológia tlače, množstvo farby a typ suchého tonera a samozrejme aj od papiera. Buyers Lab (BLI), popredné nezávislé laboratórium testujúce kancelárske produkty, testovalo papier Color Copy na celkom 11 rôznych tlačových zariadeniach. “V skutočnosti ide o miliardy farieb viditeľných nášmu oku“, povedal Martin Soane, riaditeľ európskej pobočky laboratória Buyers Lab. “Na ich reprodukciu polygrafický priemysel tradične mieša azúrovú, purpurovú, žltú a čiernu (CMYK). V závislosti od typu tlačiarenského zariadenia a typu papiera, existujú určité obmedzenia v reprodukovaní presných farieb – nazvanom farebný gamut (farebný rozsah). V rámci testu laboratória BLI sme s papierom Color Copy vyrábanom v Mondi dosiahli na 11 rôznych laserových a atramentových tlačiarňach veľmi dobrý lesk a hustotu a počas celého testu dosahoval tento papier vynikajúci farebný gamut,” dodal Martin Soane.

Color Copy bol celosvetovo prvý CO2 neutrálny papier určený na laserovú tlač a celé portfólio tohto papiera má certifikáciu FSC® a je súčasťou Mondi radu Green Range. Trvalá udržateľnosť je základným pilierom firemnej stratégie skupiny Mondi, v rámci ktorej sa skupina neustále usiluje o zlepšovanie environmentálnych profilov svojich produktov a procesov.

Záväzok spoločnosti je podporený aj úzkou spoluprácou s mimovládnymi organizáciami, akými sú napríklad WWF International, Silver Taiga v Rusku a Wessa v Juhoafrickej republike. Papierové výrobky skupiny Mondi boli certifikované mnohými renomovanými certifikátmi: FSC®, PEFC™, EU Ecolabel, Blue Angel, Austrian Ecolabel, a ISEGA.

Viac informácií o portfóliu papierov Color Copy a fotosúťaži nájdete na stránke:
www.mondigroup.com/colorcopy.

Zdroj: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo