Superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S.

Nikon predstavil nový superteleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S. Tento objektív je navrhnutý s ohľadom na maximálnu prenosnosť a umožňuje fotografom využívať výhody ohniskovej vzdialenosti 400 mm a prvotriednej obrazovej kvality objektívov radu S – v ľahkom vyhotovení aj na cesty.

NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Divoká príroda, šport, rýchla akcia, vzdialené portréty. Vďaka veľkému dosahu, brilantnému rozlíšeniu a pohodlnej manipulácii vám tento odolný, no zároveň kompaktný a ľahký superteleobjektív prinesie na dosah obrovské množstvo záberov.
Vďaka neuveriteľne prenosnej konštrukcii s hmotnosťou iba 1 245 g (približne) a celkovou dĺžkou len 234,5 mm je objektív NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S jednotkou vo vlastnej triede.

NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S
NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Či snímate fotografie alebo videosekvencie, výnimočná rozlišovacia schopnosť tohto objektívu radu S poskytuje snímky s nádherným bokehom, farbami, kontrastom a čistotou.

Konštrukcia objektívu

Objektív sa skladá z 19 prvkov v 13 skupinách, vrátane jedného prvku s extra nízkym rozptylom (ED), dvoch prvkov Super ED a jedného prvku s krátkovlnnou refrakčnou (SR) šošovkou. Prvok SR láme modré svetlo viac ako zelené alebo červené, čím pomáha kontrolovať pozdĺžne aberácie. Spoločnosť Nikon tiež používa povrchovú úpravu Nano Crystal Coating na zníženie tvorby duchov a odleskov, ako aj fluórovú vrstvu na prednom prvku, ktorá odpudzuje prach, nečistoty a vodu.

  • Výkonná optická stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon vstavaná v objektíve udrží vaše zábery stabilné a funkcia Synchro VR umožňuje pri použití objektívu s fotoaparátom Z 9 korekciu až o 6 EV.
  • Svetelnosť objektívu f/4,5 poskytuje množstvo príležitostí na kreatívnu prácu s dostupným svetlom a automatické zaostrovanie je rýchle, presné a výnimočne tiché.
  • Tento superteleobjektív navyše podporuje telekonvertory Z, ktoré umožňujú predĺžiť dosah na 560 mm alebo 800 mm.
  • Pokročilé utesnenie proti poveternostným vplyvom spoľahlivo ochránia všetky pohyblivé časti objektívu

Tento nový 400 mm objektív prináša do snímania superteleobjektívom novú úroveň plynulosti a reagovania. Nech fotografujete čokoľvek, výborné vyváženie a manipulácia s objektívom zaručia, že žiadny záber nebude mimo vášho dosahu. A ak budete kráčať na veľké vzdialenosti, aby ste našli to najlepšie miesto alebo objekt, nebudete sa cítiť preťažení.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo