MONDI_SCP

Najrýchlejšie fungujúci papierenský stroj s jedným papučovým lisom, PS18, dosiahol nový rýchlostný rekord dňa 9.8.2011, vyrábajúc 1 620 metrov papiera za minútu. Od nábehu papierenského stroja PS18 pred ôsmymi rokmi dosiahol výrobný tím v Mondi SCP v Ružomberku dva svetové rýchlostné rekordy. Mondi SCP získalo prvý rýchlostný rekord pre PS18 v roku 2009 a prekonalo ho o 20 metrov za minútu 9.augusta 2011 s novým rýchlostným rekordom 1620 m/min.


PS18 je najväčším strojom v Mondi SCP, vyrábajúcim cez 10 miliónov hárkov A4 každú hodinu. Prezident podniku, Roman Senecký podotkol na margo úspechu jeho tímu a ich tvrdej práce: “Dnešný rekord je zajtrajší výrobný cieľ. Náš tím si zaslúži obrovské poďakovanie za ich najnovší výsledok. Od výroby dreva, spracovaní na celulózu, sekanie papiera a jeho logistiku – koncovým úspechom je byť schopný uspokojiť zákazníkov.”

Najmenší a najstarší stroj podniku, PS16, taktiež zotrval na najvyššej pozícii pri porovnávaní papierenských strojov, ako Metso benchmark líder za najnižšie percento prietrhov, prestojov a výmetu medzi strojmi vyrábajúcimi nenatieraný bezdrevný papier. Prvé miesto v týchto kategóriách v hodnotení Metso benchmark si stroj PS16 udržal už po štvrtý krát za sebou. Ako reakciu na úspech PS16 Mondi SCP povedal riaditeľ divízie papier, Franz Aigner: “Nie je to všetko o technológii. To potvrdil aj fakt, že rovnaké stroje majú rôzne výstupy. To čo robí skutočnú zmenu je mať na palube zručných ľudí.”

Zdroj: Mondi SCP

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo