Priaznivci Sony netrpezlivo čakali na aktualizáciu radu NEX digitálnych fotoaparátov. Vyzerá to tak, že dôstojný nástupca je na trhu. Nový NEX-C3 je najľahší a najmenší digitálny fotoaparát s výmennými objektívmi fotoaparátu s APS-C snímačom na svete.

Minimalistický dizajn a maximalistické funkcie – to je nový fotoaparát Sony NEX-C3. Jeho srdce tvorí APS-C (23,5 x 15,6 mm), snímač APS HD CMOS Exmor™, ktorý disponuje až 16,2 megapixelmi a umožňuje snímať HD video v rozlíšení 720p. APS-C snímač ponúka rovnakú kvalitu obrazu ako pri fotoaparátoch DSLR (zrkadlovkach). Rovnaký čip je osadený tiež v novej Alpha A35. NEX-C3 umožňuje snímať rýchlosťou až 5,5 záberov za sekundu. Pre kontrolu a manipuláciu využíva 7,5 cm LCD displej s možnosťou naklápania. Vysoko kontrastný 7,5 cm Xtra Fine LCD displej vďaka technológií TruBlack zobrazuje veľmi dobré farebnosť zhotovených fotografií a video záznamov.

Malá konštrukcia…

Nový NEX-C3 sa vyznačuje malým a štýlovým telom vyrábaným vo viacerých farebných kombináciách. Vďaka zmenšeniu rozmerov základnej dosky sa dosiahla redukcia hmotnosti o 6% oproti pôvodnému modelu NEX 3 na neuveriteľných 225 g. Fotoaparáty série NEX sa už dlhšie pýšia vymeniteľnými objektívmi so systémom uchytenia E-mount a tak s novým modelom prichádza aj nový 30 mm makro objektív (“E 30mm F3.5 Macro”.) Objektív SEL30M35 sa môže pochváliť mierou zväčšenia 1:1 a minimálnou pracovnou vzdialenosťou len 2,4 cm ideálnou na snímanie makro záberov. Využíva jedno ED sklo a tri asférické prvky, vďaka čomu disponuje vysokou ostrosťou a kontrastom v celom poli. Objektív navyše dokáže automaticky zaostrovať tak pri snímaní fotografií, ako pri natáčaní HD videa.

   

Nový silnejším externý blesk HVL-F20S sa môže tiež pochváliť útlou konštrukciou, ktorú umožňuje absencia externých batérií, vďaka napájaniu priamo z fotoaparátu. Výkon blesku je GN20 (50mm, pri ISO 100, m) a je určený pre všetky fotoaparáty série NEX.

…veľký výkon

Rozlíšenie veľkého APS HD CMOS snímača Exmor sa zvýšilo na 16,2 efektívnych megapixlov, takže sníma fotografie a HD video v rozlíšení 720p s vynikajúcou ostrosťou. Veľkosťou zodpovedá snímačom digitálnych zrkadloviek, čo umožňuje snímanie s profesionálnymi efektmi rozostreného pozadia (tzv. „bokeh“ efekt).

V súlade s cieľom Sony bolo zlepšiť aj užívateľský komfort pre začiatočníkov. Nové rozhranie zjednodušuje proces nastavenia pokročilých nastavení. NEX-C3 obsahuje a umožňuje využívať nové obrazové efekty, (ktoré budú tiež k dispozícii pre predchádzajúce modely NEX cez update firmware.)

Ovládače s jednoduchým prístupom a zjednodušené rozhranie Photo Creativity vás zase pohodlne prevedie komplikovanými nastaveniami. Nastavenia sa dajú robiť aj v reálnom čase prostredníctvom otočného ovládača v zadnej časti fotoaparátu a vplyv vašich nastavení sa ihneď prejaví v náhľade na veľkom 7,5 cm LCD displeji.

Integrované nastavenia obrazových efektov ‘Picture Effect’ dovoľujú upraviť fotografie a videozáznamy už počas snímania. Bohatú funkcionalitu dopĺňajú režimy: 3D Sweep Panorama pre snímanie širokouhlých 3D záberov; Auto HDR s vysokorýchlostným sériovým snímaním zachytávajúci jeden objekt s rôznymi kompozíciami, ktoré spojí do jednej, kvalitnejšej fotky.

Režim Handheld Twilight (Snímanie z ruky za šera) a Anti-Motion Blur (Eliminácia rozmazania pohybom) obdobným spôsobom automaticky kombinujú šesť snímok s rôznymi expozíciami, z ktorých sa vytvorí dokonalý záber s nízkym šumom.

Technické info: Sony NEX-C3
Zdroj: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo