Ocenenie bolo udelené za komplexné poňatie designu aplikácie a zároveň vyjadruje uznanie za angažovaný postoj spoločnosti voči osobám so zrakovým postihnutím.

Ricoh získal prestížne ocenenie za design svojej Accessibility App – pre „uľahčenie prístupu.“ Aplikácia vychádza z jednoduchého ovládania dotykového riadiaceho panelu značky Ricoh.

Accessibility App

Accessibility App vychádza z jednoduchého ovládania dotykového riadiaceho panelu Ricoh s uhlopriečkou 10,1 palca a uľahčuje zamestnancom so zrakovým postihnutím efektívnu prácu s multifunkčnými tlačiarňami značky Ricoh.

Hlavné prednosti aplikácie:

    • väčšie tlačidlá, fonty a písmená
    • inverzné farby na displeji, ktoré uľahčujú čítanie
    • optimalizované úrovne kontrastu
    • Talkback technológia, ktorá hlasovým výstupom poskytuje užívateľovi spätnú väzbu o vykonaných úkonoch

Súťažná porota v záverečnom hodnotení uviedla, že asistenčná aplikácia pre „uľahčenie prístupu“ spoločnosti Ricoh je logicky a starostlivo navrhnutá a od samého začiatku zohľadňuje potreby užívateľov s poruchami zraku. Ďalej vyzdvihuje fakt, že i vzhľadom k tomu, že Accessibility App od Ricoh nemení spôsob použitia bežných multifunkčných tlačiarní a je vybavená podobnými ovládacími prvkami a postupmi ako iné chytré prístroje, prináša svojim užívateľom pocit bezpečia a rýchle intuitívne ovládanie.

Hana Chytrá, Marketingový manažér Ricoh Czech Republic a Ricoh Slovakia doplňuje: „Náš rad multifunkčných tlačiarní je navrhnutý pre intuitívne a jednoduché používanie. Vďaka aplikácii Accessibility App je ovládanie našich multifunkčných zariadení pre ľudí so zrakovým postihnutím veľmi jednoduché. A hlavne vytvára skutočne inkluzívne digitálne pracovisko.”

O spoločnosti Ricoh
Ricoh podporuje digitálne pracovisko, ktoré využívajú inovatívne technológie a služby, ktoré ľuďom umožňujú pracovať lepšie a jednoduchšie. Už vyše 80 rokov spoločnosť Ricoh inšpiruje k inováciám a je významným dodávateľom systémov pre riadenie dokumentov, služby IT, riešení pre komerčnú a produkčnú tlač, digitálne kamery a fotoaparáty a priemyselné systémy.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokRicoh získal dve ceny za dizajn v rámci GERMAN DESIGN AWARD 2018
Nasledujúci článokhubergroup enjoys a busy IPEX 2017 at the NEC, UK