6. február má pre Ricoh zvláštny význam, tento rok oslavuje už 83. narodeniny.

Ak sa rozhliadnete po podnikateľskom prostredí, uvidíte, že väčšina spoločností netrpí nedostatkom dôkladne vycibrených firemných hodnôt. Pokiaľ ich však podrobíte bližšiemu, hoci nepatrnejšiemu skúmaniu, väčšina z nich sa zrúti ako domček z kariet.

Ricoh sa zrodil 6. februára 1936

Každá spoločnosť sa môže zaviazať k tomu, že zmení svet, ale pokiaľ bude tá istá spoločnosť vtiahnutá do digitálneho veku nedobrovoľne, je pravdepodobné, že svet ostane tak, ako je. Dôležité je, aby hodnoty akejkoľvek spoločnosti boli úprimné, relevantné a preukázateľné.

V Ricohu pracujeme na tom, aby sme sa so svojimi základnými hodnotami (to, čo nazývame naším duchom, našou podstatou) stelesňovali v našej práci každý deň. Nazývame ich princípom troch druhov lások: Miluj blížneho svojho, Miluj svoju zem, Miluj svoju prácu. To je základ, na ktorom Kiyoshi Ichimura vybudoval naše podnikanie.
Tieto hodnoty sú naozaj skutočné a rýdze predovšetkým preto, že obstáli v teste času. Sme hrdí na to, že sa prebúdzajú k životu vo všetkých aspektoch nášho podnikania, od našich produktov a služieb až po partnerstvo a environmentálne aktivity.

Prečo vám to ale pripomíname práve vo februári, kedy sú tieto hodnoty v našich životoch prítomné každý deň? Pretože máme narodeniny (resp. náš Deň založenia)!

Company History_Ricoh
Ricoh sa zrodil 6. februára 1936.
Vo svižnom veku osemdesiattri rokov sme za posledných osem desaťročí pozorovali rad zmien. Od začiatku podnikania v oblasti jemného papiera až po dnešok, kedy podporujeme rozvoj digitálnych pracovísk po celom svete, sme aktívne menili svet práce. Taktiež sme na trh priniesli celý rad inovácií a práve inovácie sú témou tohtoročných osláv našich narodenín.

Tak teda pripravme tortu, sviečky, šampanské a pripime si na ďalších 83 rokov inovácií a posilňovania digitálnych pracovísk.


Pozrite sa na toto video a vypočujte si, čo naše hodnoty znamenajú pre našich ľudí.
Autor: Nicola Downing, COO, Ricoh Europe

Prehľad histórie spoločnosti:

https://www.ricoh.com/about/company/history/
https://youtu.be/snTa-_ItgI4

|O spoločnosti Ricoh |

Ricoh svojimi inovatívnymi technológiami a službami podporuje a rozvíja digitálne pracoviská a umožňuje tak ľuďom efektívnejšiu a lepšiu prácu. Už viac ako 80 rokov spoločnosť Ricoh inšpiruje k inováciám a je významným dodávateľom systémov pre riadenie dokumentov, IT služieb, riešení pre komerčnú a produkčnú tlač, digitálnych kamier, fotoaparátov a produkčných zariadení.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, pôsobí približne v 200 krajinách a regiónoch na svete. Na konci fiškálneho roku v marci 2018 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 2 063 miliárd jenov (približne 19,4 miliardy USD).

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo