Najnovšia strategická akvizícia má pomôcť zlepšiť efektivitu riadenia a zvýšiť produktivitu zákazníkov, pôsobiacich v oblasti produkčnej tlače.

Spoločnosť Ricoh oznámila akvizíciu spoločnosti Avanti Computer Systems Limited (ďalej „Avanti“), popredného poskytovateľa systémov pre riadenie informácií pri tlači Print MIS (Management Information System) v oblasti produkčnej tlače. Akvizícia umožní spoločnosti Ricoh zvyšovať a zefektívňovať workflow v rámci produkčnej tlače a pomôže zákazníkom pôsobiacim v danom segmente zlepšiť efektivitu riadenia a produktivitu ich výroby.

V júni 2013 spoločnosť Ricoh strategicky investovala do spoločnosti Avanti sídliacej v Toronte, čím bol položený základ pre túto akvizíciu. Riešenie Avanti Slingshot je na dnešnom trhu jedným z najpokročilejších tlačových riešení Print MIS s osvedčením JDF. JDF predstavuje odborový štandard pre automatizáciu procesov v predtlačovej, tlačové a post-tlačovej fáze.
Ricoh_Avanti
„Dali sme si za cieľ neustále inovatívne rozvíjať naše portfólio, aby sme zákazníkom pomohli s rozvojom ich podnikania a zvyšovaním efektivity v ich výrobe,“ komentoval Stephen Palmer, CEO Ricoh Slovakia a Ricoh Slovakia.

„Uvedomujeme si, že zákazníci potrebujú ucelené riešenia pre svoje podnikanie. Vďaka našej celosvetovej úspešnej rade RICOH Pro Series nás zákazníci žiadajú, aby sme riešili aj širšiu problematiku súvisiace so systémami na začiatku aj konci tlačového cyklu. Akvizícia spoločnosti Avanti nám pomôže efektívnejšie riešiť práve tieto ich potreby. “ Dopĺňa Stephen Palmer.
avant-slingshot_solution-wheel
Akvizícia spoločnosti Avanti je dôkazom, že spoločnosť Ricoh chce zákazníkom dnes aj v budúcnosti ponúkať jedinečné a najlepšie portfólio produktov zaisťujúce riešenie všetkých potrieb v segmente produkčnej tlače. Predchádzajúcou akvizíciou spoločnosti Ricoh bolo získanie spoločnosti MarcomCentral (predtým známe ako PTI Marketing Technologies Inc.) v decembri 2014. Akvizícia úspešne zvýšila hodnotu spoločnosti Ricoh v oblastiach, ako sú Marketing Asset Management a Variable Data Printing.

Po získaní spoločnosti Avanti je teraz portfólio spoločnosti Ricoh schopné pokryť celé produkčné workflow vrátane funkcií Print MIS. Cieľom spoločnosti Ricoh je prepojiť systém Avanti nielen s radom RICOH Pro Series, ale tiež s ďalšími produktmi spoločnosti. Cieľom je poskytnúť zákazníkom čo najkomplexnejšie riešenie.

„Strategická investícia spoločnosti Ricoh do spoločnosti Avanti pred tromi rokmi nám dala jedinečnú príležitosť, aby sme mohli pokročiť vo vývoji produktov a aj naďalej poskytovať inovatívne riešenia pre MIS,“ uviedol Patrick Boland, prezident spoločnosti Avanti. „Získanie spoločnosti spoločnosťou Ricoh predstavuje pre Avanti novú kapitolu a umožní jej urýchliť prístup na globálny trh.“

O spoločnosti Avanti
Spoločnosť Avanti poskytuje od roku 1984 inovatívne riešenie Print MIS ovenčené cenami, ktoré tlačiarňam a firmám zaisťujúcim marketingovú komunikáciu pomáha automatizovať všetky svoje činnosti a upevňuje vzťahy so zákazníkmi.

Riešenia od spoločnosti Avanti sú vo svojom odbore najotvorenejšie, získali osvedčenie JDF, sú plne integrované a pokrývajú oblasť od „tlače z webu“ (web-to-print) až po produkciu a účtovanie.

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo