Nová webová stránka Nikonblog.sk

Spoločnosť Nikon spustila v marci novú webovú stránku Nikonblog.sk, prostredníctvom ktorej chce prinášať atraktívne informácie o fotografickej technike Nikon a fotografickom príslušenstve alebo softvéri, o fotografoch, výstavách a ďalších zaujímavostiach z oblasti fotografie a filmu.

Prečo vznikol Nikonblog.sk

Fotografia k nám ešte nikdy nebola tak blízko, ako v súčasnosti. Žijeme v dobe, kedy je každý jeden rok vyhotovených viac fotografií, ako v celej doterajšej histórii fotografie (The Future Laboratory). Zároveň technika nikdy nebola tak pokročilá a rôznorodá a neponúkala také široké možnosti tvorby a využitia obrazu. Spoločnosť Nikon chce pomocou tohto projektu prinášať komplexné informácie o vývoji a trendoch v oblasti digitálnej fotografie a videa pod svojou značkou. Uvedomuje si však, že dobrá fotka nie je len výsledkom kvalitnej technológie. Za fotoaparátom či kamerou stojí vždy ČLOVEK. Pre inšpiráciu i povzbudenie všetkých nadšencov fotografie a fotografovania chce prinášať rozhovory, zaujímavé projekty, no tiež fotografie známych aj menej známych fotografov, ktorí tvoria fotoaparátmi Nikon. Byť skrátka aj vďaka NIKONBLOGU v srdci obrazu, at the heart of the image…

Kto píše Nikonblog.sk

Tvorcom Nikonblogu bude Julo Kotus, ktorý sa vyše 12 rokov živil fotografiou. Začínal ako krajinár vo vlastnom medzinárodnom projekte ocenenom grantom EÚ, The beauty of small countries. Po dvojročnom pobyte vo Walese pôsobil ako reportážny fotograf v odborných mesačníkoch na Slovensku a niekoľko rokov pracoval v reklamnej agentúre. Fotografoval pre farmaceutické firmy, sklárne Rona, mobilného operátora T-mobile, výrobcu strún a hudobných nástrojov Warchal… Portrétoval hercov Milana Lasicu, Magdu Pavelekovú, Janka Krónera, Mariána Labudu, Oľgu Feldekovú, moderátorov, spevákov a hudobníkov.

Svojho času spoluzakladal a bol prvým šéfredaktorom portálu Ephoto.sk a tiež zakladal a šéfredaktoroval online magazínu Fotoma.sk. Počas profesionálnej kariéry pracoval a fotografoval rôznorodou technikou, najčastejšie práve Nikonom. V magazínoch testoval fotoaparáty a objektívy všetkých značiek a má vycibrený zmysel pre dôležité detaily a nadhľad nad nepodstatnými či preceňovanými vlastnosťami techniky.

Stále aktívne fotografuje, najradšej street fotografiu a dokument. Vedie workshopy a je neúnavným propagátorom street fotografie na Slovensku.

NIKONBLOG.SK nechce byť len obyčajnou kópiou českej webovej stránky Nikonblog.cz, ale samostatným webom s vlastnými projektami a informáciami. Oba blogy budú existovať vedľa seba, budú sa vzájomne dopĺňať tak, aby bola zachovaná príťažlivosť oboch médií, no predovšetkým aby boli hodnotným zdrojom informácií a inšpiráciou pre fotografov aj priaznivcov fotografovania a kvalitnej fotografie naprieč oboma krajinami.

Zdroj: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo