MONDI_SCP

Spoločnosť Mondi SCP v Čutkovskej doline zorganizovala štvrtý Ekologický deň pre zamestnancov s ich rodinami. Výsledkom práce vyše stovky ľudí je vyčistená dolina a drevené posedenie v populárnej oddychovej zóne pri Ružomberku. Po vyčistenej Čutkovskej doline pri Ružomberku pribudli piknikové stoly a posedenie pre všetkých jej návštevníkov.


Celkovo 7 lavičiek a dva stoly z dreva po sebe zanechali zamestnanci najväčšieho celulózovo papierenského podniku na Slovensku – Mondi SCP – po Ekologickom dni, ktorý sa uskutočnil v sobotu, 7.5.2011 v Čutkovskej doline pri Ružomberku. Okolo 100 zamestnancov a ich rodinných príslušníkov vo svojom voľnom čase reagovalo na dobrovoľné zapojenie sa k zlepšovaniu okolia v ktorom fabrika pôsobí už po štvrtý krát. Po vyčistení brehov Váhu s jeho zarybnením v Hrboltovej, sadení stromčekov v Ľubochnianskej doline a čistení obce Vlkolínec sa v májové sobotné dopoludnie vyčistila aj Čutkovská dolina pri Ružomberku. „Nielen naši zamestnanci, ale aj ľudia z celého Ružomberka zvyknú do Čutkovskej doliny chodiť za relaxom, organizujú sa tu často pikniky, grilovačky a guláše. Okrem kontajneru odpadu, o ktorý je táto dolina po našom odchode čistejšia, dnes už môžu ľudia oddychovať aj na nových posedeniach,“ hovorí Marianna Matajová, nová manažérka pre životné prostredie spoločnosti Mondi SCP. „Na dvoch stoloch s lavičkami a troch ďalších samostatných lavičkách sú aj tabuľky, ktorých odkaz – udržať dolinu čistú a odniesť odpadky so sebou – si verím osvoja všetci tí, ktorí sem prídu stráviť príjemné chvíle,“ dodáva.


Mondi SCP počas jari 2011 zorganizovalo aj sériu prednášok na základných školách, venovaných problematike separácie odpadu. Tieto prednášky prebehli na dvoch školách v Ružomberku a jednej v obci Lisková ešte koncom apríla. „Dôvod je jednoduchý, rovnako ako dôvod, prečo aj na Ekologickom dni sú aj deti našich zamestnancov,“ vysvetľuje Roman Senecký, prezident Mondi SCP. „Len ak si najbližšia generácia osvojí návyky ekologického správania, separácie, nevyhadzovania, ale naopak vyzbierania odpadu, budeme určite vedieť, že sa negatívny trend globálneho znečistenia Zeme zvráti. Môže sa to zdať malý krok pre planétu, ale je to veľký krok pre nás. Zameriavame sa totiž na to, čo môžeme zmeniť a ovplyvniť. Ako podnik aj ako ľudia chceme robiť všetko tak, aby sme to mohli robiť trvalo, v súlade s prírodou a s víziou, že napríklad do Čutkovskej doliny naše deti privedú na piknik do zdravej prírody zas svoje deti“, konštatuje šéf papierenského gigantu. Deti k ich bližšiemu vzťahu k prírode pripútala aj prítomnosť ľudí z Národného parku Veľká Fatra, ktorí ich učili o zvieratách ale aj rastlinách v našom okolí.

Spoločnosť Mondi SCP okrem týchto dní organizuje aj tzv. Environmentálne dni. Dvakrát ročne sa tak na jej pôde zídu predstavitelia samosprávy z dolného Liptova, zástupcovia štátnych orgánov a združení aby spoločne diskutovali na aktuálne témy o životnom prostredí. Najbližší Environmentálny deň sa bude konať 31.mája 2011.

Zdroj: Mondi SCP – Ružomberok

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo