Novým generálnym riaditeľom spoločnosti LG Electronics (LG) sa stal Jo Seong-jin, riaditeľ divízie Home Appliance & Air Solution (H&A) a jeden z troch konateľov spoločnosti. V doterajšej pozícii ho nahradí Song Dae-hyun.

LG ceo_Jo Seong-jinJo Seong-jin (60) pracuje v spoločnosti LG od roku 1976.
Bol členom tímu, ktorý v roku 1980 uviedol na trh prvú automatickú práčku a do roku 2015 stál vo vedení divízie práčok (H&A). Podieľal sa tiež na predstavení značky LG SIGNATURE, vstavaných kuchýň Signature Kitchen Suite a rozvoji v oblastiach internetu vecí a inteligentných domácností.

V novej pozícii bude mať na starosti rozvoj spoločnosti naprieč divíziami vo viac ako 120 prevádzkach sveta. V roku 2007 bol Jo Seong-jin ocenený kórejským rádom Bronze Tower Order of Industrial Service Merit za prínos v oblasti priemyslu a nových technológií.

Pozíciu riaditeľa divízie H&A obsadí Song Dae-Hyun (58), predtým riaditeľ pre región SNS a LG Rusko. Song Dae-hyun sa počas 33 rokov v spoločnosti LG podieľal na rade významných projektov a produktových radov divízie H&A. Od roku 2012, kedy sa stal riaditeľom LG Rusko, bol zodpovedný za rast spoločnosti vo veľmi neľahkom období.

Spoločne s týmito zmenami bolo menovaných aj päť výkonných viceprezidentov, trinásť senior viceprezidentov a 38 viceprezidentov. Všetky zmeny sú platné od 1. decembra 2016, respektíve od 1. januára 2017, kedy prebehne valné zhromaždenie akcionárov.

Zdroj: LG

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo