Drupa 2016: spoločnosť HP bola najväčším vystavovateľom.

Gigant digitálnej tlače HP, ktorý plánoval predstaviť svoje obrovské produktové portfólio obsadením celej haly 17 s rozlohou 8 300 metrov štvorcových na výstavisku Messe Düsseldorf, oznámil, že ruší svoju účasť na veľtrhu.

Vo vyhlásení spoločnosť HP uviedla: „Vo svetle pandémie Covid-19 zostáva zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov a zákazníkov našou najvyššou prioritou, preto spoločnosť HP sa nezúčastní na veľtrhoch Interpack a Drupa 2021.“

Odstúpenie HP najväčšieho vystavovateľa veľtrhu Drupa sa považuje za najvýznamnejšie a nasleduje rad ďalších známych značiek, ktoré sa rozhodli nezúčastniť podujatia, vrátane vystavovateľov: Heidelberg, Fujifilm, Xerox, Komori, Kodak, Screen, Bobst, Manroland, Siegwerk vrátane Postpress Alliance (Baumann Maschinenbau Solms, Bograma, H + H, Hohner, MBO Postpress Solutions, Perfecta a Wohlenberg).

Neúčasť najväčšieho výrobcu ofsetových strojov Heidelberg a najväčších výrobcov digitálnych tlačových zariadení plus niekoľkých ďalších významných spoločnosti, môže otriasť Drupou.

Drupa 2021 je naplánovaná na obdobie deviatich dní od 20. do 28. apríla. Predchádza jej veľtrh Interpack, ktorý trvá od 25. februára do 3. marca. Fespa Amsterdam, je naplánovaná na 9. – 12. marec 2021.

V momentálnej situácii nemožno očakávať, že významné medzinárodné veľtrhy a iné významné udalosti uspejú a prilákajú davy ľudí. Pokiaľ nedokážeme eliminovať Covid-19, musíme sa prispôsobiť novej realite.
Aj keď sa pandemická situácia do apríla zlepší, medzinárodní návštevníci a vystavovatelia nemusia mať ľahký prístup k európskej leteckej preprave. Počas najbližších 6 až 7 mesiacov stále môžu existovať „horúce miesta“ infekcie, ktoré ľuďom zabránia v ceste z určitých krajín.

Spracoval: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo