Tlačená elektronika sa má stať novým ťahúňom Heidelbergu.

Tlačená elektronika sa má stať novým ťahúňom. Spoločnosť založila vlastnú obchodnú jednotku pre priemyselný vývoj, výrobu a predaj tlačenej / organickej elektroniky. Výrobu už začala v areáli vo Wiesloch-Walldorf.

Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG – súčasný líder na svetovom trhu vo výrobe tlačiarenských strojov – sa snaží zaistiť vedúce postavenie v digitálnej budúcnosti a otvára dvere do nového sveta digitálnej technológie a presúva sa do úplne nových oblastí podnikania.

Približne 5 miliónov EUR sa investovalo do výstavby kompletnej výrobnej linky pre tlačené senzory. V budúcnosti budú senzory vyrábané v areáli Heidelberg Hig Tech Campus s využitím najmodernejších tlačových technológií.

printed electronics

Miliardový trhový potenciál

Tlačená a organická elektronika je inovatívna technológia na výrobu senzorov založených na vodivých farbách a funkčných materiáloch. Senzory integrované v „bezdrôtových senzorových uzloch“ sú dôležitým základným kameňom pre oblasti aplikácií Industry 4.0 a Internet of Things.

Rainer Hundsdörfer generálny riaditeľ spoločnosti Heidelberg

„Začatie vývoja a priemyselnej výroby tlačenej a organickej elektroniky predstavuje míľnik pre spoločnosť Heidelberg a pre Nemecko ako priemyselného hráča. Ako vidíme, naša účasť na tejto výrobe špičkových senzorov otvára potenciál pre rast v dvoj- až trojcifernom rozmedzí miliónov eur.“

printed electronics
Nová technológia tlače v konečnom dôsledku rozšíri existujúce digitálne obchodné modely a predovšetkým podnieti vývoj nových inteligentných produktov. Už existuje veľký dopyt, najmä v zdravotníctve a logistike, ako aj v maloobchode, automobilovom priemysle, zábavnej elektronike, prenosných technológiách alebo automatizácii budov.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo