Vôbec po prvýkrát vo svojej histórii vstupuje spoločnosť Epson so svojimi novými atramentovými tlačiarňami na trh s multifunkčnými zariadeniami formátu A3+.

Tento rad zahŕňa dve zo skutočných zariadení A3+ na trhu, ktoré sa môžu pochváliť schopnosťou tlače až do formátu A3+ a vedia tiež skenovať, kopírovať a faxovať až do formátu A3. Multifunkčné tlačiarne Workforce WF-7525 a WF-7515, ktoré dopĺňa jednoúčelová tlačiareň WF-7015, bude možné zakúpiť od decembra tohto roka za odporúčanú maloobchodnú cenu od 379.99 €, respektíve 279.99 € a 199.99 € vrátane DPH.

Nový rad tlačiarní Epson formátu A3+ bol navrhnutý na základe požiadaviek malých firiem a domácich kancelárií, pričom naši konštruktéri sa usilovali predovšetkým o to, aby títo užívatelia spotrebovali čo najmenej zo svojich limitovaných zdrojov a prezentovali svoje podnikanie v tom najlepšom svetle. Tieto tlačiarne sú ideálne pre grafických dizajnérov, architektov a projektantov a predstavujú dokonalú kombináciu vlastností, ako sú cenová dostupnosť, spoľahlivosť a vysoká rýchlosť. Užívatelia ocenia rad nadštandardných funkcií, ktoré pridávajú týmto zariadeniam na úžitkovej hodnote, čo so sebou prináša tiež vyššiu produktivitu. Rozhrania pre Ethernet a Wi-Fi sú pri tomto rade súčasťou štandardného vybavenia a umožňujú využívať všetky ponúkané výhody väčšiemu počtu užívateľov.

Spracovanie tlačiarenských úloh sa uskutočňuje rýchlo a efektívne, a pokiaľ si náročné kancelárie zvolia modely WF-7525 a WF-7015, môžu získať aj funkciu mimoriadne rýchlej obojstrannej tlače formátu A4, ktorá môže priniesť až 50procentnú úsporu papiera a nákladov na tlač.


Produktivita je zvyšovaná vysokou kapacitou vstupu papiera a prostredníctvom dvoch zásobníkov, ktoré sú schopné obsiahnuť až 500 listov, čo pre užívateľov znamená menej časté dopĺňanie papiera a vyššiu flexibilitu médií pri modeloch WF-7525 a WF-7015. Najlepšie zariadenie v tomto rade, model WF-7525, je vybavené tiež automatickým podávačom dokumentov s kapacitou 30 listov, ktorý umožňuje skenovanie, kopírovanie a faxovanie viacstranových dokumentov až do formátu A3. Tento automatický podávač dokumentov ponúka aj obojstranné skenovanie, kopírovanie a faxovanie dokumentov formátu A4.

Alberto Raviolo, riaditeľ divízie atramentových tlačiarní pre malé firmy spoločnosti Epson, k tomu dodáva: „Tento rad zahŕňa veľa funkcií požadovaných našimi zákazníkmi z malých firiem. Tlačiarne ponúkajú tlač profesionálnych textových dokumentov v žiarivých farbách, pričom v porovnaní s konkurenčnými laserovými tlačiarňami prinášajú až 50percentnú úsporu nákladov na tlač jednej stránky.  Rad samostatných atramentov Epson XL Jeleň dokáže vytlačiť až 1.000 stránok, čo zodpovedá dvom baleniam papiera, a funkcia obojstrannej tlače môže priniesť až 50percentnú úsporu papiera a nákladov na tlač. Znížená spotreba elektrickej energie spĺňa podmienky programu ENERGY STAR a ďalej znižuje náklady a negatívny dopad na životné prostredie.“

Modely WF-7515 a WF-7525 sú tiež vybavené aplikáciou Epson Connect, ktorá užívateľom prináša ešte viac slobody a flexibility prostredníctvom rýchlej a jednoduchej bezdrôtovej tlače obrazovej grafiky aj dokumentov z inteligentných telefónov a tabletových počítačov. Okrem toho môžu užívatelia tlačiť z ľubovoľného miesta na svete jednoduchým odoslaním dokumentov a obrázkov e-mailom priamo do tlačiarne.

Zdroj TS: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo