Spoločnosť Epson získala ocenenie Red Dot Awards 2022 v kategórii produktového dizajnu za svoj spektrofotometer SD-10 a sériu komerčných fotografických tlačiarní EPSON SL-D1000.

Spektrofotometer  SD-10

Užívateľsky prívetivý SD-10, prvý prenosný spektrofotometer od spoločnosti Epson, pomáha riešiť problémy súvisiace s prispôsobením farieb. Prístroj SD-10, je navrhnutý tak, aby zaisťoval jednoduchú správu farieb, je užitočný najmä pre dizajnérov a prevádzky v polygrafickom a umeleckom priemysle, kde je nevyhnutné mať na výtlačkoch presné prispôsobenie farieb. Pomocou spektrometra SD-10 môže každý jednoducho merať a kvantifikovať farby bez špeciálnych znalostí, takže farby a procesy môžu byť štandardizované.

Spektrofotometer Epson SD-10
Spektrofotometer Epson SD-10

S ľahko čitateľným LCD displejom môžete jednoducho merať farby a previesť ich na presné hodnoty. Je tiež jednoduché pripojiť spektrofotometer SD-10 k inteligentnému zariadeniu cez Bluetooth. Samozrejme možné je aj káblové a bezdrôtové pripojenie k PC.

Aplikácia „Epson Spectrometer“ zobrazuje číselné hodnoty namerané SD-10 ako nástroj na výber farieb s údajmi v rôznych formátoch vrátane LAB, CMYK, LCH, RGB a ďalších. Po prepojení so softvérovými funkciami Epson Edge Print a Epson Edge Print PRO môžete na akejkoľvek veľkoformátovej atramentovej tlačiarni Epson získať presne takú farbu, akú chcete. Vďaka vreckovým rozmerom a prenosnosťou umožňuje SD-10 meranie farieb kedykoľvek a kdekoľvek.

Rad SureLab SL-D1000 fotografických tlačiarní s možnosťou obojstrannej tlače 

Tento rad bol vyvinutý pre fotografické predajne, profesionálnych fotografov a firmy, ktoré potrebujú tlačiť vysokokvalitné fotografie rôznych veľkostí a zákazníkom ponúknuť širokú škálu produktov vrátane prispôsobených fotokníh, kariet a kalendárov.
Rad SL-D1000 ponúka rýchlosť tlače až 385 výtlačkov za hodinu v nekompromisnej kvalite. Produktivita je tiež vylepšená, ak sa používa v kombinácii s voliteľným podávačom na obojstrannú tlač (súčasťou tlačiarne SL-D1000A).

Epson SureLab SL-D1000
Epson SureLab SL-D1000

Atramentové kazety boli nahradené integrovaným systémom atramentových zásobníkov, ktorý poskytuje o 25 % viac atramentu ako ich predchodca. To vedie k menšiemu počtu výmen atramentu, zníženiu prestojov a menšiemu odpadu.
Systém atramentov UltraChrome D6r-S zabezpečuje vynikajúcu kvalitu obrazu. Široký farebný rozsah tejto tlačiarne na báze farbív umožňuje dosahovať detailné obrázky a realistické odtiene pleti s plynulými prechodmi odtieňov a hlbokými, prirodzenými odtieňmi čiernej a vynikajúcou úrovňou lesku.

Tlačiarne sú ľahké, majú malé rozmery a je možné ich pripojiť cez Wi-Fi alebo LAN. Používateľ môže využiť dostupný priestor čo najlepšie, umiestniť tlačiarne radu SL-D1000 takmer kdekoľvek a integrovať ich do existujúcej infraštruktúry.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokZmeny v organizačnej štruktúre Ricoh Europe
Nasledujúci článokPrezentácia atramentových riešení Fujifilmu