Arctic Paper Munkedals je prvou papierňou na svete, ktorá absolvovala certifikáciu Cradle to Cradle Certified ™ a od augusta 2020 je celý sortiment papierov Munken ocenený certifikátom zdravotného stavu materiálu na striebornej úrovni, ako súčasť viac atribútového produktového štandardu Cradle to Cradle Certified ™. Okrem toho bol skontrolovaný celý proces výroby papierne v Munkedale a dosiahol úroveň Bronz, ktorá teda predstavuje celkovú úroveň certifikácie výrobkov.

Návrat k prírode prostredníctvom cirkulárnej ekonomiky

Cradle to Cradle (C2C) je celosvetovo uznávaný štandard pre bezpečné a udržateľné výrobky, vyrobené pre obehovú ekonomiku. Použitím návrhu princípu Cradle to Cradle nielenže minimalizujeme náš negatívny vplyv na životné prostredie – ale ideme ďaleko za to a síce zanechávame pozitívnu stopu! „Cradle to Cradle nás podporuje pri zmene procesov a udržateľnejšom vývoji našich produktov.“ Göran Lindqvist, manažér závodu Arctic Paper Munkedals AB.

ARCTIC PAPER MUNKEDALS

Papiereň v Munkedale bola založená v roku 1871 a vždy mala blízke vzťahy so svojím prírodným prostredím na krásnom a členitom západnom pobreží Švédska. Za posledných 20 rokov prebehli veľké investície a dnešná papiereň je jednou z najekologickejších papierní na svete.

Munken
Munken – Munken CoLab – Munken Sans

Arctic Paper Munkedals AB je jednou z popredných európskych výrobcov nenatieraného papiera s významným vývozom do mnohých častí sveta. Spoločnosť zamestnáva približne 300 zamestnancov a produkuje vysoko kvalitný nenatieraný grafický papier pod obchodnými názvami Munken a Amber.
Až 88% objemu výroby smeruje na export. Najväčšími trhmi sú Nemecko, Švédsko, Francúzsko a krajiny Beneluxu.

Munken Sans
Munken Sans Bold Typeface

Písmo Munken Sans

Na oslavu rebrandingu spoločnosť predstavila nové písmo – „Munken Sans“, ktoré je výsledkom prvej spolupráce v rámci iniciatívy Munken CoLab. Nové písmo bolo inšpirované švédskym typom písma Tratex, ktorý navrhol Kåge Gustafson pre štátne dopravné značky v 60. rokoch.
Iniciatíva Munken CoLab je navrhnutá tak, aby inšpirovala spoluprácu medzi rôznymi partnermi – s cieľom dodávať kreatívne a prírodné produkty, nápady a riešenia.

Získajte ho ZADARMO na: https://colab.munken.com/munken-sans

Munken Handbook je poctou papieru ako predmetu v knižnej podobe

Od čias Gutenbergovej Biblie je kombinácia vynikajúceho papiera a estetického písma jedným zo základných atribútov vysoko kvalitných tlačených výrobkov. Kniha Munken spája nové písmo Munken Sans a dizajnový rad papierov Munken. Obraz, grafika, písmo a papier tvoria hmatovú jednotu, ktorá predstavuje organické spolužitie nadväzujúce na dlhoročnú tradíciu umenia kníhtlače.

Munken Handbook
Munken Handbook

Munken Handbook na 448 stranách predstavuje hravé variácie novej typografie: prvýkrát predstavuje ilustráciu nového písma Munken Sans na papieri Munken.
Ilustračné príklady vychádzajú z troch ústredných tém: silné spojenie s prírodou, historické dedičstvo švédskeho písma, Tratex, na ktorom je založený Munken Sans, a myšlienka inovácie, ktorá vždy začína východiskom v otázke.

Munken Handbook
Munken Handbook
Kniha taktiež ponúka pohľad do papierne, v ktorej sú predstavení zamestnanci spoločnosti Munken popri krajine vo švédskom Munkedalu. „Munken Handbook“ bola vytlačená ofsetom na ôsmich typoch papierov dizajnového radu Munken Design Range.Kniha bola vytlačená v obmedzenom počte kópií.
Ak potrebujete ďalšie informácie, obráťte sa na regionálneho zástupcu Artic paper.

Sortiment papierov Munkel

Papiere Munken sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú vo svojom tlačenom materiáli vytvoriť skutočný prirodzený dojem. Všetky štandardné papiere Munken sú dostupné s environmentálnou značkou EU, certifikátom FSC ®  FSC-C020637 a PEFC ™ PEFC / 05-33-99.

Dizajnový rad tvoria papiere: Munken Kristall, Munken Kristall Rough, Munken Polar Rough, Munken Polar, Munken Lynx Rough, Munken Lynx, Munken Pure Rough a Munken Pure.

Viac informácií o dizajnovom rade Munken nájdete na adrese: arcticpaper.com/munken

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Artic Paper

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo