Objektív Sony - Planar T* FE 50mm F1.4ZA (model SEL50F14Z).

Spoločnosť Sony predstavila nový objektív pre fullframe fotoaparáty Sony so systémom E-mount – Planar T* FE 50mm F1.4ZA (model SEL50F14Z). Nový ZEISS® Planar F 1.4 je základným svetelným objektívom s ohniskom 50mm, ktorý ponúka vynikajúce rozlíšenie, vysoký kontrast a sľubuje celkovo výnimočný výkon.

Planar T* FE 50mm F1.4ZA (model SEL50F14Z)

Tento 50mm prémiový objektív prináša perfektnú svetelnosť F1,4 spolu so skvelým kontrastom a vynikajúcim rozlíšením, ktorými je značka ZEISS® preslávená. Zaručuje perfektnú konzistenciu týchto vlastností na celej ploche snímky, a to aj na plne otvorenú clonu.

SEL50F14Z
Najmodernejšia konštrukcia optiky zahŕňa vysoko presné asférické (Advanced Aspherical) a ED (Extra-low Dispersion) členy, ktoré redukujú sférickú a chromatickú aberáciu, rovnako ako vrstvu ZEISS® T* Coating, ktorá minimalizuje záblesky v objektíve (flare), závoje (ghosting) a zabezpečuje tak čistotu a ostrosť snímok, ktorou je značka ZEISS® tak známa.

SEL50F14Z_Sony lens
Maximálne clonové číslo F1.4 pri objektívoch FE 50mm F1.4ZA je perfektné pre fotografovanie zle osvetlených scén a portrétov, pričom kruhová clona s 11 lamelami poskytuje jedinečný bokeh efekt (rozostrenie pozadia snímky).

Objektív je tiež vybavený kruhovým voličom pre zmenu clonového čísla s možnosťou tzv. clickless chodu pre plynulú zmenu clonového čísla pri nahrávaní videa, ale aj prepínačom AF/MF režimov, a to všetko v dizajne odolnom proti prachu a vlhkosti.

Objektív je vybavený motorom SSM (Super Sonic wave Motor), ktorý so sebou prináša bleskurýchle, presné a tiché zaostrenie, čo je zvlášť vhodné pri natáčaní videa.

Nový objektív FE 50mm F1.4 ZA sa začne dovážať v júli 2016.

Zdroj: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokSlovenské predsedníctvo v EÚ sa predstaví na pôde OSN fotografiami Filipa Kuliseva
Nasledujúci článokVýstava Tomáša Morkesa – Svetlo v krajine