Sony uviedlo kompaktný fotoaparát, ktorý vo svojej triede nemá konkurenciu. Elegantné hliníkové telo sa veľkosťou nijako neodlišuje od konkurencie. Vo svojich útrobách však ukrýva snímač Exmor typu 1, ktorý je až štvornásobne väčší ako štandardne používané snímače. Vďaka nemu vyzerajú fotografie tak, ako nikdy pred tým. Snímaču sekunduje rovnako ojedinelý objektív so svetelnosťou f/1,8, ktorý prepúšťa viac svetla. Vďaka tejto kombinácií sa môžete rozlúčiť so šumom vo vašich fotkách. Okrem toho poskytuje RX100ka množstvo užitočných a praktických funkcii.

 

Fotografie bez šumu

To, čo robí tento fotoaparát naozaj výnimočným, je ukryté v útrobách štýlového hliníkového tela. Nový snímač Exmor typu 1, s rozlíšením 20,2 Mpix a veľkosťou jedného palca, je až štvornásobne väčší ako snímače v predchádzajúcich modeloch. Okrem výrazne lepšej obrazovej kvality snímania prináša taktiež možnosť využiť citlivosť ISO až na úrovni 25 600. To umožňuje vytvoriť fotografie bez šumu aj pri slabom osvetlení.

Výborný snímač podporuje objektív Vario-Sonnar T, ktorý poskytuje vynikajúcu svetelnosť f/1,8 a optický 3,6-násobný zoom. Stabilizácia obrazu Steady-Shot zaručí že vaše fotografie budú ostré aj pri momentoch, ktoré musíte zachytiť v rýchlosti. O spracovanie obrazu sa stará procesor BIONZ umožňujúci zachytiť až 10 snímok za sekundu v plnom rozlíšení. Taktiež hravo zvládne Full HD video vo formáte 50fps so stereo zvukom. Samozrejmosťou je možnosť fotografovať v bezstratovom RAW formáte. Pre kvalitné fotografie v rôznych podmienkach je pripravených šesť režimov snímania, ktoré umožňujú jednoducho a ľahko meniť scény a efekty fotografií.

 

Fotí s ľahkosťou a výdržou

Kompaktná veľkosť RX100ky, ktorá pri rozmeroch 101 x 58 x 36 mm váži 213 gramov, umožňuje zobrať tento fotoaparát naozaj kamkoľvek. Telo fotoaparátu vytvorené z hliníka, v elegantnom čiernom prevedení, zabezpečuje odolnosť pred poškrabaním a pádom. Skúsenejších fotografov určite poteší netradičné konštrukčné riešenie ovládacieho kolieska okolo objektívu, ktoré umožňuje nastaviť expozíciu, zoom a obrazové efekty v závislosti od režimu snímania. Výrazne sa zlepšila výdrž batérie. RX100ka vydrží až 330 fotografií, alebo 80 minút videozáznamu na jedno nabitie. Ak si budete chcieť pozrieť vaše výtvory, k dispozícii máte vysokokontrastný LCD displej Xtra Fine s uhlopriečkou 7,5 cm. Displej má dobrú čitateľnosť aj na priamom svetle. Zabezpečuje ju technológia White Magic, ktorá okrem klasickej RGB štruktúry obrazu používa aj „biele“ pixely, čo umožňuje znížiť spotrebu energie až o 35%. Štýlové kompaktné telo, vysoká obrazová kvalita, jednoduché a intuitívne používanie, či dlhá výdrž pasujú fotoaparát Sony RX100 za kráľa kompaktov.

Technické info


Fotoaparát Sony DSC-RX100 je na slovenskom trhu dostupný od polovice júla 2012.

Zdroj TS: SONY

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo