Nové výmenné objektívy pod označením G Master™

Spoločnosť Sony predstavila novú značku vymeniteľných objektívov G Master ™ s tromi novými full-frame objektívmi s bajonetom E-mount. Konkrétne ide o 24–70 mm F2.8 štandardný zoom s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu, 85 mm F1.4 a 70-200 mm F2.8 teleobjektív s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu. Nové objektívy ponúkajú vysoké rozlíšenie a nádherný bokeh, a to najmä vďaka inovatívnej technológii optických elementov, dizajnu a kalibrácii. Výsledné fotografie a video majú preto neuveriteľnú kvalitu obrazu.

Sony FE 24-70mm F2.8 GM Standard Zoom

Nový objektív FE 24-70mm F2.8 GM (model SEL2470GM) disponuje mnohými najmodernejšími optickými technológiami, ktoré súčasný trh ponúka, a preto je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú ten najvyšší optický výkon. Nový objektív obsahuje tri asférické elementy, vrátane úplne nového, extrémne presného XA (extrémne asférického) elementu, ktorý potláča optické chyby a zaisťuje to najvyššie rozlíšenie naprieč celým rozsahom zoomu, clony a plochy obrazu. ED element (extrémne nízka disperzia) a Super ED sklenený element minimalizujú chromatickú aberáciu a zároveň zvyšujú rozlíšenie a bokeh, a to bez akéhokoľvek neprirodzeného zafarbenia.

SEL2470GM_A
Clona objektívu má 9 lamiel, takmer dokonale kruhový otvor pri všetkých clonových číslach a povrchovú úpravu Nano AR od Sony, ktorá potláča odlesky svetla, a tým pádom ponúka výborný kontrast a jas. Automatické ostrenie pri novom objektíve FE 24-70mm F2.8 GM poháňa motor SSM (Super Sonic wave Motor), ktorý je neuveriteľne efektívny vďaka novým algoritmom, ktoré rýchlo a precízne nastavujú objektív do tej správnej pozície. Motor funguje plynule a ticho, takže je ideálny pre fotografovanie, ale aj natáčanie videa.

Objektív je pre maximálnu využiteľnosť chránený proti prachu a vode. Jeho konštrukcia je kompaktná a triezvo elegantná, s prepínačom medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním ( AF / MF ), tlačidlom pre pridržanie zaostrenia (focus hold), zámkom zoomu (zoom lock) a tlačidlami pre rýchle uvoľnenie slnečnej clony. Na trh tiež prichádzajú dva nové kompatibilné filtre pre objektív FE 24-70mm F2.8 GM  vrátane ochranného filtra VF – 82MP MC a filtra VF – 82CPAM Circular PL.

Nový prime teleobjektív FE 85mm F1.4 GM

Netrpezlivo očakávaný prime teleobjektív FE 85mm F1.4 GM (model SEL85F14GM) ponúka dokonalú rovnováhu medzi rozlíšením a bokehom v kompaktnom tele. Cieľom tohto modelu je byť tým najlepším portrétnym objektívom. Objektív je vybavený novým XA (extrémne asférickým) elementom a tromi ED sklenenými elementmi, ktoré dohromady zaisťujú, aby oblasť, na ktorú je zaostrené, mala aj vysoké rozlíšenie, zatiaľ čo ostatné, zámerne rozostrené plochy vytvárajú nádherné pozadie. Objektív má clonu s 11 lamelami. Ide zatiaľ o najvyšší počet lamiel v objektíve radu α, čo vytvára plynulý a vizuálne atraktívny bokeh. Nový model má tiež originálnu povrchovú úpravu Nano AR od Sony, ktorá má najmä pri portrétnych objektívoch veľký význam, pretože potláča odlesky a zdvojenie okrajov (ghosting) aj pri snímaní proti slnku alebo v náročných svetelných podmienkach.

SEL85F14GM_A
Aby bolo automatické ostrenie čo najpresnejšie, je objektív FE 85mm F1.4 GM vybavený motorovým systémom SSM s ostriacim krúžkom, ktorý má dostatočný výkon a rýchlosť pre pohon veľkej a ťažkej ostriacej sústavy objektívu. Nechýbajú ani dva pozičné senzory, ktoré zvyšujú presnosť a plynulosť ovládania veľkých a ťažkých optických elementov. Tento nový profesionálny portrétny objektív je chránený proti prachu a vlhkosti a má tiež clonový krúžok s nastaviteľnými zarážkami, ktoré si užívateľ môže prispôsobiť podľa toho, či fotografuje alebo natáča video. Na objektíve sa nachádza aj prepínač medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním (AF / MF) a tlačidlo pre pridržanie zaostrenia (focus hold).

Nový teleobjektív so zoomom FE 70-200mm F2.8 GM OSS

Nový teleobjektív FE 70-200mm F2.8 GM OSS (model SEL70200GM) má rozsah v najčastejšie využívanom pásme ohniskových vzdialeností 70-200mm a ponúka extrémne vysokú schopnosť automatického ostrenia a stabilizácie obrazu, vďaka čomu je praktickou voľbou pre fotografovanie zvierat, športu či svadieb. Pre objektív je charakteristická mimoriadna ostrosť a jas v celom rozsahu, o ktorú sa starajú tri vyspelé optické elementy – XA, Sperm ED a ED – pokryté povrchovou vrstvou Nano AR.

SEL2470GM_A
Nový objektív FE 70-200mm F2.8 GM OSS má ostrenie s pomocou plávajúcich ostriacich členov, ktoré sa objavujú v objektívoch radu α-mount vôbec po prvýkrát. Vďaka tomuto systému dosahuje objektív minimálnu ostriacu vzdialenosť len 0,96m a optimalizujú výkon AF systému v režime fotografovania aj natáčanie videa. Súčasťou objektívu je motor SSM (Super Sonic Motor) a dva lineárne motory, ktoré spoločne rýchlo pohybujú veľkými optickými elementmi, čo vyžaduje vysokú precíznosť ovládania pre presnosť automatického zaostrovania. V novom modeli je tiež zabudovaná technológia Optical SteadyShot, ktorá stabilizuje obraz pre dokonale ostré zábery pri všetkých ohniskových vzdialenostiach a otočný závit na statív, z ktorého je možné fotoaparát v prípade potreby rýchlo uvoľniť. Nový 70-200mm teleobjektív so zoomom je chránený proti prachu a vlhkosti aj vďaka pridanej vrstve fluóru na prednej šošovke. Na objektíve je tiež tlačidlo pridržania zaostrenia a obmedzovač ohniskového rozsahu.

SEL14TC_A_SEL20TC-A
Spoločnosť Sony tiež oznámila dva nové kompaktné telekonvertory 1.4x SEL14TC a 2x SEL20TC, ktoré ponúkajú ešte väčší rozsah a zachovávajú celkový čistý vzhľad a pocitový dojem z tohto 70-200mm objektívu.

Ceny a dostupnosť

Nové objektívy FE 24-70mm F2.8 GM Standard Zoom a 85mm F1.4 GM Telephoto Prime sa budú v Európe predávať od marca 2016. Cena MOC je stanovená na 2400 eur (SEL2470GM) a 2000 eur (SEL85F14GM). Nový teleobjektív 70-200mm F2.8 GM Telephoto Zoom a kompatibilné 1.4x a 2x telekonvertory sa budú v Európe predávať od mája 2016. Cena zatiaľ nebola stanovená.

Zdroj: Sony

 

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo