Špička vo svete profesionálnych digitálnych fotoaparátov, kde kameramani a športoví fotografi požadujú dokonalú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení.

Spoločnosť Sony, globálny líder v oblasti technológií digitálneho snímania, ohlásila príchod novej priekopníckej plnoformátovej bezzrkadlovky Alpha 1.

„Alpha 1 prekonáva všetky existujúce hranice a nastavuje novú latku toho, čo môžu tvorcovia dosiahnuť pomocou jediného fotoaparátu. Tento fotoaparát odomyká nový svet tvorivých možností, vďaka čomu je teraz možné nemožné.“

Vďaka úplne novému 50,1-megapixelovému obrazovému snímaču Exmor RS ™, výpočtom až 120 AF / AE za sekundu, 8K 30p 10-bitovému videu 4: 2: 0 a oveľa viac umožní Alpha 1 tvorcom snímať to, čo nikdy predtým nedokázali.

Nový mirrorles fotoaparát Alpha 1 v cene 7 300 EUR, prekonáva na papieri takmer všetko na trhu. Sony A1 je nepochybne pôsobivý fotoaparát. Je to zavŕšenie rokov technologického pokroku naprieč viacerými líniami kamier, ktoré sa skonvertovali do jedného, ​​nehorázne výkonného snímacieho zariadenia. Je to tiež návrat k myšlienke, že najlepší fotoaparát, aký môže spoločnosť vyrobiť, nie je určený pre masy.

Sony Alpha 1
Sony Alpha 1

Spoločnosť Sony už nastavila vysokú latku, pokiaľ ide o skutočný mirrorless fotoaparát. Aj keď Alpha 1 nie je lacný, efektívne plní úlohu rýchlej A9 II aj A7R Mark IV s vysokým rozlíšením.
Momentálne je to kategória sama o sebe.
Posúďte hodnotu, možností a kvalitu Sony Alpha 1.

Video: Sony Alpha 1
https://www.youtube.com/watch?v=H0om2qHS1o4&feature=emb_logo
https://www.youtube.com/watch?v=ZRXcCkR8CUk&feature=emb_logo
https://www.youtube.com/watch?v=-ucUFBTUYLI&feature=emb_logo

Technické informácie: Sony Alpha 1 
Alpha_1_Camera_Marks_a_New_Era_in_Professional_Imaging

Cena a dostupnosť
Fotoaparát Sony Alpha 1 bude dostupný na trhu v Európe od marca 2021 za cenu 7 300 EUR.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokOnline konferencia PrintProgress 2021
Nasledujúci článokProduktový rad Ricoh IM C530 inteligentných tlačiarní získal cenu BLI