Fotografické novinky z dielne Sony rúcajú hranicu medzi zrkadlovkami a kompaktmi. Pýchou oboch modelov Sony α7 a α7R je 35 mm Full-Frame CMOS snímač Exmor. V prípade prvého modelu ide o snímač z rozlíšením 24,3 MP, druhý ponúka až 36,4 MP. Telá fotoaparátov sú vyrobené zo zliatiny horčíka a sú odolné voči prachu a vlhkosti. Fotoaparáty sa ďalej vyznačujú automatickým hybridným zaostrovaním Fast Intelligent AF, vlastným nastavením ovládacích prvkov, nahrávaním videa vo vysokom rozlíšení, či rozhraním WiFi a NFC technológiou.

Sony α7 a α7R

Obrazová kvalita na úrovni high-end zrkadloviek
Nová Sony α7 predstavuje symbiózu 35 mm Full-Frame snímača, vymeniteľných objektívov a kompaktného tela. Táto kombinácia zaručuje obrazovú kvalitu, s ktorou môžu súperiť iba zrkadlovky vyššej triedy. Okrem nej ponúka α7 aj výbornú ergonómiu, komfortné používanie a bleskurýchle automatické zaostrovanie.


To všetko v útrobách štýlového fotoaparátu s pôsobivým robustným telom vyrobeným zo zliatiny horčíka. Full-Frame CMOS snímač Exmor s rozlíšením 24,3 megapixela spolu s novým vysokovýkonným procesorom BIONZ X umožňuje snímanie kvalitných fotografii a Full HD videozáznamov vo vysokom rozlíšení. Pri snímaní vám pomôže vysokokontrastný XGA OLED hľadáčik s vysokým rozlíšením, alebo výklopný 3-palcový LCD displej. Skutočnú revolúciu však prináša vylepšené automatické zaostrovanie Fast Hybrid. Spája v sebe bleskurýchlu detekciu fázy s presnou detekciou kontrastu a vďaka novému algoritmu Spatial Object Detection dosahuje jedno z najrýchlejších zaostrení spomedzi Full-Frame fotoaparátov. Aj pri snímaní postavy, ktorá je sčasti odvrátená od fotoaparátu a malej hĺbke ostrosti, bude vďaka funkcii detekcie očí tvár ostrá.

Automatické zaostrovanie s detekciou fázy má 117 nahusto umiestnených bodov. Dopĺňa ho detekcia kontrastu AF (25 bodov), ktorá v zlomku sekundy vykoná precízne doostrenie. Už samozrejmosťou pri fotoaparátoch Sony je zabudované Wi-Fi a technológia NFC, ktoré zjednodušia zdieľanie nasnímaných fotografii a videí.


Obr. adaptér LA-EA4 pre využitie štandardných Sony objektívov

Lepšie a detailnejšie zábery

Spoločnosť Sony však pre fotografických nadšencov pripravila aj vybavenejšiu verziu α7R. Hlavným rozdielom je predovšetkým snímač. 35 mm Full-Frame CMOS snímač Exmor s rozlíšením 36,4 MP využíva koncentráciu svetla, zdokonalené technológie fotodiód a môže sa tiež pochváliť novou architektúrou čipu „bez medzier“, ktorá eliminuje medzery medzi susediacimi pixlami.

Vďaka týmto vylepšeniam dosahuje účinnejšie zachytávanie svetla, vynikajúce rozlíšenie, skvelú citlivosť a veľmi nízky šum. A tiež bol vyriešený problém zmenšenia rozmeru pixla vzhľadom k vysokému počtu obrazových bodov.

 
Nové Full-Frame CSC fotoaparáty α7 a α7R od Sony budú na európskom trhu dostupné od polovice novembra.

Zdroj: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo