Sony α77 II vychádza z obľúbených modelov Sony α77 a α700. Ide o fotoaparát, ktorý ocenia pokročilí fotoamatéri aj filmári, pretože prináša výnimočnú citlivosť a rýchlosť v robustnom a odolnom tele. Vďaka unikátnemu systému ostrenia s fázovou detekciou až 79 bodov, dokáže fotoaparát pohotovo zachytiť akčné športy alebo nečakané zvraty. Lepší obraz a vyššia citlivosť, výborne vykreslené fotografie, full HD video a dlhšia výdrž pri sekvenčnej fotografii – to je Sony α77 II.

Sony α77 II

Sony α77 II – Ostriace body

Sony α77 II začína úplne novú kapitolu v oblasti fázovej detekcie automatického ostrenia. Vďaka dvojnásobne širšiemu ostriacemu poľu porazí kvalitou výstupov aj mnohé profesionálne zrkadlovky. Sony α77 II používa 79 bodov automatického ostrenia vrátane 15 krížových bodov v najčastejšie využívanom strednom poli snímača. Vďaka dedikovanému bodu ostrenia, ktorý je umiestnený horizontálne v strede senzora, je automatické ostrenie neuveriteľne presné aj pri použití objektívu s nízkym clonovým číslom. Systém automatického ostrenia si veľmi dobre poradí aj s nedostatočným svetlom a presne zameriava objekty aj pri úrovni EV-2 (ISO100), pri ktorej má aj ľudské oko často problém rozlíšiť drobné detaily.

Nový algoritmus ostrenia spracováva obrovský objem dát nameraných vo všetkých 79 ostriacich bodoch. Systém predvída ďalší pohyb fotografovaného objektu a kombinuje namerané dáta spolu s údajmi o pozícii objektu. Funkcia Translucent Mirror Technology od Sony nikdy nespustí objekt z očí, či už pri fotografovaní alebo nahrávaní videa. Nový systém sa nenechá zmiasť ani inými objektmi, ktoré nečakane vstupujú do kompozície a je spoľahlivý aj pri horších svetelných podmienkach. Výkon 79 bodového systému automatického ostrenia ešte viac vynikne s novými sofistikovanými AF funkciami. Režim Expanded Flexible Spot udrží zaostrenie na vybranom objekte. Aj keď sa objekt „stratí“, aktivuje osem najbližších bodov, ktoré objekt rozoznajú. V kombinácii s režimom AF-C AF funkcia výrazne zvyšuje ostrosť pohybujúcich sa objektov.

Funkcia Lock-on AF umožňuje používateľom vyberať z niekoľkých režimov (Wide, Zone, Flexible Spot alebo Expanded Flexible Spot). Po zameraní objektu fotoaparát sleduje objekt a automaticky doostruje po celú dobu polovičného stlačenia spúšte. Novinkou je aj funkcia Eye AF, ktoré dokáže zaostriť na oči fotografovaného objektu.

Sony α77 II

Vysoká citlivosť snímača

Obrazový snímač Exmor™ CMOS s rozlíšením 24,3 megapixlov je výkladnou skriňou fotoaparátov Sony. Ponúka o 20 percent vyššiu citlivosť, detailnú kresbu a minimum šumu v celom rozsahu citlivosti od ISO 100 až po ISO 25600. Kvalitný snímač podporuje obrazový procesor BIONZ X, ktorý je približne trikrát rýchlejší ako predchádzajúca generácia a je optimalizovaný práve pre α77 II.

Výkonné sekvenčné snímanie

Výdrž fotoaparátu pri sekvenčnom snímaní schová do vrecka aj profesionálne zrkadlovky. Nový α77 II dokáže pri sekvenčnom snímať spraviť až 60 záberov za sekundu vo formáte JPEG a až 12 záberov v plnom rozlíšení. (režim Continuous Advance Priority AE).

OLED hľadáčik

Fotografovanie s α77 II je vďaka jasnému hľadáčiku XGA OLED Tru-Finder™ s rozlíšením 236 000 bodov ešte väčšia radosť ako kedykoľvek predtým. Hľadáčik má trikrát väčší kontrast , vynikajúcu rozlišovaciu schopnosť a široký pozorovací uhol. Navyše je doplnený rozšírenou ponukou voľby jasu a teploty farieb pre ešte komfortnejšiu a presnejšiu kompozíciu záberov. Fotoaparát disponuje displejom 3.0-type (7,5 cm) Xtra Fine LCD s extra jemným rozlíšením. Displej je možné vyklopiť troma smermi pre takmer nekonečnú flexibilitu, či už fotíte alebo točíte z nízkeho uhla, z ruky alebo zo statívu. Technológia WhiteMagic, ktorú nájdete exkluzívne vo fotoaparátoch Sony, zlepšuje viditeľnosť displeja na priamom slnku. Ovládacie prvky umožňujú intuitívne a bezproblémové nastavenie funkcií fotoaparátu. Jedenástim tlačidlám je možné priradiť až 51 používateľských funkcií. Do pamäte môžete uložiť tri najčastejšie používané profily režimov snímania a ďalšie nastavenia parametrov obrazu.

Odolný voči dažďu a prachu

Odolné, no ľahké telo fotoaparátu zo zliatiny horčíku je konštruované tak, aby obstálo aj v tých najdrsnejších podmienkach. Ovládanie je ešte pohodlnejšie vďaka veľkému a ergonomicky tvarovanému gripu. Tesnenie hlavných tlačidiel a ovládacích prvkov, ktoré bráni prieniku prachu a vlhkosti dopĺňa dvojplášťová ochrana všetkých otvorov vrátane tých na pamäťové médiá a pripájanie príslušenstva.

Sony α77 II

Profesionálne video

Model a77 II dokáže natáčať videá v rozlíšení Full HD 60p a 24p vo formáte AVCHD 2.0. Funkcia Translucent Mirror Technology umožňuje fázovú detekciu pri automatickom ostrení aj v režime videa a tak je obraz vždy dokonale ostrý aj pri točení rýchlo sa pohybujúcich objektov. Trojúrovňové nastavenie citlivosti automatického doostrovania, funkcia „zebra“ zvýrazňujúca prepaly šrafovaním a meranie hladiny zvuku potešia aj náročnejších filmárov. Samozrejmosťou je HDMI výstup, ktorý umožňuje napríklad prehrávanie na externom monitore.

Bezdrôtový režim

Zabudované Wi-Fi umožňuje jednoduché zdieľanie fotografii so smartfónmi a tabletmi s podporou NFC. Stačí jeden dotyk a aktivuje sa funkcia Smart Remote Control, ktorá prepojí váš fotoaparát s mobilným telefónom, ktorým môžete následne ovládať spúšť.

Vyberte si vaše príslušenstvo

Na výber máte viac ako 30 objektívov s bajonetom A, z ktorých si vyberie každý nadšený fotograf. Od vysoko výkonným modelov s objektívmi Sony G Lens™ a ZEISS®, ktoré ponúkajú špičkovú kvalitu až po exkluzívnu optiku Sony SFT (Smooth Trans Focus).

Sony α77 II

Nový fotoaparát s fázovou detekciou s najväčším počtom ostriacich bodov (79 bodov) a 15 krížových bodov
Až 12 záberov za sekundu (sekvenčný režim až 60 záberov v plnom rozlíšení ) vďaka Translucent Mirror Technology
Obrazový snímač Exmor™ CMOS s rozlíšením 24,3 MPx a širokým rozsahom citlivosti (ISO 100 – 25 600)
Hľadáčik XGA OLED Tru-Finder™ a trojsmerne výklopný LCD displej
Odolné telo z horčíkovej zliatiny s 2x tesnením proti prachu a vlhkosti
3x rýchlejší procesor BIONZ X™ pre obraz v profesionálnej kvalite
Wi-Fi/ NFC zdieľanie na jeden dotyk a ovládanie na diaľku prostredníctvom mobilného zariadenia

Technické špecifikácie: Sony Alpha77 II

V celoeurópskej distribúcií bude tento model k dispozícii od júla 2014 za MOC: 1 199€.

Zdroj TS: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo