Nový CSC fotoaparát od Sony α5100 je nástupcom modelu α5000. Oproti predchádzajúcemu modelu má ešte kompaktnejšie rozmery, čím sa tituloval na „najmenší digitálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi na svete.“ Malé a ľahké telo umožňuje pohodlnú a jednoduchú manipuláciu, čo ocenia najmä foto a video nadšenci, ktorí by sa radi posunuli od fotografovania smartfónom na vyšší level.

Najmenší digitálny fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi na svete
Rýchle a spoľahlivé hybridné automatické zaostrovanie so 179 ostriacimi bodmi metódou fázovej detekcie
Obrazový snímač APS-C Exmor  CMOS s rozlíšením 24,3 Mpx a s rozsahom citlivosti (ISO 100 – 25 600)
Bleskurýchly procesor BIONZ  pre obraz v profesionálnej kvalite a najmenšie detaily s nízkou hladinou šumu
Širokouhlý displej TFT LCD 3,0″ vyklopiteľný v uhle 180° pre pohodlné snímanie autoportrétov
Možnosť zaostrovania na objekty a fotografovanie dotykom na displeji
Wi-Fi/ NFC pre zdieľanie jedným dotykom aj ovládanie na diaľku prostredníctvom mobilného zariadenia

Ostrenie na 179 bodov

Sony α5100 prevzal žezlo po svojom predchodcovi α5000 a aktuálne je najmenším digitálnym fotoaparátom s vymeniteľnými objektívmi na svete, ktorý sa môže pochváliť veľkým APS-C snímačom s rozlíšením 24,3 megapixlov, integrovaným bleskom a rozhraním Wi-Fi aj NFC. Vďaka svojim štíhlym rozmerom je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá kompaktné rozmery a kto chce posunúť svoje fotografovanie na úplne iný level.


Systém fázovej detekcie automatického zaostrovania (Fast Hybrid AF system), ktorý nájdete aj pri populárnom modeli α6000, používa až 179 bodov automatického ostrenia. Vďaka tomu vás α5100 nezradí ani pri rýchlej nečakanej akcii a bez problémov si poradí aj s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi, ktoré zachytí verne a bez rozmazania. Nech ste kdekoľvek a v akejkoľvek situácii, vždy zaostríte v správny moment.

Citlivosť nadovšetko

Obrazový snímač Exmor™ CMOS najnovšej generácie s rozlíšením 24,3 megapixlov garantuje dokonale vykreslené snímky plné najmenších detailov a minimum šumu v celom rozsahu citlivosti od ISO 100 až po ISO 25600. Kvalitný obrazový snímač sa veľkosťou vyrovná omnoho väčším zrkadlovkám a podporuje rovnaký obrazový procesor BIONZ X, ktorý nájdete aj v uznávanej sérii fotoaparátov radu α7. Vysokú citlivosť oceníte najmä pri snímaní fotografií  či videa bez blesku, a to aj pri slabom osvetlení.


Model α5100 disponuje dotykovým LCD displejom 3.0-type (7,5 cm), ktorý je možné vyklopiť o 180 stupňov. Ergonomický tvar fotoaparátu umožňuje jednoduchú manipuláciu, stabilné snímanie s akýmkoľvek objektívom a pohodlné uchopenie aj pri snímaní selfies.

Profi videá

S a5100 natočíte kvalitné Full HD videá vo formáte AVCHD 2.0. Podporuje aj čoraz obľúbenejší formát XAVC S (až do 50 Mb/s). Podobne ako pri snímaní fotografií, aj v režime videa je vďaka fázovej detekcii automatického zaostrovania obraz vždy dokonale ostrý, a to aj pri snímaní rýchlych akčných športov.

Zdieľajte svoje zážitky

Iba jedným dotykom prepojíte fotoaparát so svojim smartfónom, tabletom či televízorom a ihneď zverejníte svoje zážitky. NFC technológia a zabudované Wi-Fi rozhranie umožňujú rýchle a jednoduché zdieľanie fotografií či videa so zariadeniami podporujúcimi operačný systém Android aj iOS. Stačí jeden dotyk a aktivuje sa funkcia Smart Remote Control, ktorá prepojí váš fotoaparát s mobilným telefónom, ktorým môžete následne ovládať spúšť.

Príslušenstvo na mieru

V ponuke príslušenstva nájdete štýlové púzdro LCS-EBD, dostupné v troch farebných variáciách a kompaktný, ľahko prenosný RM-SPR1 ovládač. Nový kompaktný fotoaparát Sony α5100 sa na európskom trhu sa objaví v polovici septembra 2014.

Zdroj TS: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo