Flexotlačový stroj Evo XD 8 kombinuje flexibilitu a spoľahlivosť.

Customer Technology Center (CTC) vo Würzburgu sa rozšírilo o ďalšie tlačové zariadenie, ktoré sa pripojí k existujúcemu jednopriechodovému digitálnemu tlačovému stroju RotaJET.

Flexotlačový stroj Evo XD 8, bude využívaný pre prezentáciu tlače flexibilných obalov

Člen predstavenstva Koenig & Bauer pán Christoph Müller informuje: „Vďaka tomuto novému stroju sme teraz schopní zabezpečiť individuálne a zákaznícke ukážky tlače pre našich zákazníkov, či už virtuálne alebo osobne.“

Evo XD 8, ktorý sa vyrába v sídle spoločnosti, je vysoko automatizovaný a špičkovo vybavený flexotlačový stroj s centrálnym cylindrom (CI) s interným obracaním dráhy a inline rezacím zariadením pred navíjaním. Poskytuje šírku tlače 1 270 mm a dosahuje produkčnú rýchlosť až 500 m / min. Potláčané môžu byť rôzne plastové fólie a papiere až do plošnej hmotnosti 150 g / m² farbami na vodnej báze. Dôsledná automatizácia a ergonomicky premyslená konštrukcia je kľúčom k výnimočnému výkonu z hľadiska kvality aj produktivity.

„S novým demonštračným strojom Evo XD v srdci Európy zdôrazňuje Koenig & Bauer svoje ambície na stále rastúcom flexotlačovom trhu“, hovorí Luigi Magliocchi, konateľ Koenig & Bauer Flexotecnica.

Evo XD pre flexibilné spracovanie vysoko kvalitných zákaziek

Flexotlačový rotačný stroj CI z úspešného radu Evo XD je vhodný pre tlač farbami na vodnej báze vody a / alebo rozpúšťadiel na najrôznejšie materiály ako sú plastové fólie, veľmi tenké a „breathable“ LDPE a kašírovaný materiál alebo tiež papiere.

Poskytuje najvyššiu flexibilitu pre rozličné obalové aplikácie a disponuje veľmi účinným sušením. Stroj používa moduly aktuálnych radov strojov Evo a je koncipovaný pre rýchlu výmenu zákaziek, vysokú produktivitu aj pri malých a stredných objemoch tlače a minimálnej makulatúry pri príprave. Automatický tlačový systém PrintTronic, vysoko účinný umývací systém „Speedy Clean“, integrovaný 100% systém rozoznanie tlačových chýb a funkcia SmartRegister umožňujú rýchly nábeh produkcie a kontinuálnu kontrolu kvality.

Zdroj: Koenig & Bauer

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo