Najdlhší CorruCUT sa začne vyrábať v lete 2022.

Spoločnosť ROMCARTON SA, patriaca do francúzskej skupiny Rossmann, investuje do stroja CorruCUT od spoločnosti Koenig & Bauer. Bude to doteraz najdlhší vyrobený stroj CorruCUT so siedmimi tlačovými jednotkami.

Uvedenie stroja do prevádzky je naplánované na leto budúceho roku, kedy začne vyrábať v Popesti-Leordeni neďaleko rumunského hlavného mesta Bukurešti v jednom z najväčších a najmodernejších obalových závodov v juhovýchodnej Európe.

„V posledných rokoch sme pozorne sledovali pokrok spoločnosti Koenig & Bauer v oblasti spracovania vlnitej lepenky. Tiež sme mohli navštíviť existujúce strojové zariadenia v Rumunsku a Nemecku. Očakávania od nového stroja boli jasné – najvyššia možná kvalita produktu, krátke doby prípravy a spoľahlivý partner po našom boku. Sme hrdí na to, že môžeme s Koenig & Bauer spolupracovať na ďalšom vývoji CorruCUT, „ hovorí Guillaume Granviennot, technický riaditeľ vlnitej lepenky v spoločnosti ROSSMANN Romania.

 Filozofiou spoločnosti Koenig & Bauer je zamerať sa na očakávania zákazníkov voči svojim strojom.

Michael Donnert, vedúci predaja v spoločnosti Koenig & Bauer Digital & Webfed: „S ROMCARTONom vedieme odborné diskusie od roku 2019. Nové funkcie a riešenia zabudované do systému CorruCUT zapôsobili na ROMCARTON počas návštevy, kde sme prezentovali našu technológiu v akcii. Sme radi, že môžeme spoločnosť ROMCARTON SA privítať ako nového člena v našej rodine používateľov najnovšieho rotačného vysekávacieho stroja na trhu.“
Ďalší nový vývoj ešte viac zjednodušil a vylepšil rozhrania s periférnymi systémami. Stroj CorruCUT je teraz kompaktnejší a aktívny systém riadenia vzduchu umožnil zvýšiť efektivitu výroby až o 20% v porovnaní s predchádzajúcim riešením pri tlači natieraných hárkov.

Takmer 100 rokov inovácií a pokroku

Rossmann Group, jeden z priekopníkov obalov z vlnitej lepenky v Európe, oslávi v roku 2022 svoje 100. výročie. Pred 99 rokmi založil Lucien Rossmann v Štrasburgu baliacu spoločnosť a potom sa vďaka vízii Bernarda Rossmanna skupina rozšírila do celej Európy a Afriky. Všetky zariadenia na výrobu obalov sú zásobované vlastnými papierňami. Ďalší člen firemnej skupiny Sorest zbiera a recykluje papier a odpad z vlnitej lepenky.

Zdroj: Koenig & Bauer

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokEpson s Usainom Boltom propagujú tlač bez atramentových kaziet
Nasledujúci článokVariJET 106 od spoločnosti Koenig & Bauer Durst oslavuje svetovú premiéru