Už dlhšie sa špekulovalo o tom, že medzi najväčšími slovenskými vydavateľskými domami príde k preskupeniu portfólia. V novembri Ringier Axel Springer Slovakia zverejnil novinky a chystané zmeny.

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia (RAS) sa rozhodlo predať všetky tlačené tituly. Medzi nimi je aj najčítanejší slovenský denník Nový Čas (jeho priemerný náklad sa pohybuje okolo 90-tisíc výtlačkov), ktorý kupuje spoločnosť FPD Media. K novému vydavateľovi – FPD Media putuje aj týždenník Nový Čas Nedeľa, ako aj online rozšírenia Nového Času a nedeľníka.

FPD Media patrí do skupiny FPD Group, ktorej vlastníkom je Anton Siekel. Hlavným cieľom pre nového vlastníka je udržať denník Nový Čas na pozícii trhovej jednotky s výrazným náskokom pred ďalšími titulmi. Nový vlastník avizuje ďalšie posilnenie manažmentu, zodpovedného za riadenie mediálnych investícií spoločnosti FPD Media. Podnikateľovi  Antonovi Siekelovi patrí aj Žilinský večerník, od konca roka 2016 tam vychádza aj mesačník Break. Žilinské vydavateľstvo ho odkúpilo od vydavateľstva News and Media Holding.

Ostatné tlačené tituly kupuje vydavateľstvo finančnej skupiny Penta News and Media Holding. Ide o magazíny Nový Čas pre ženy, Život ako aj mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, EVA, Madam EVA, GEO a AUTO BILD, spolu so všetkými ich online rozšíreniami.

Ringier Axel Springer kúpilo naopak od News and Media Holding portál aktualne.sk, ktorý spojí so svojím spravodajským portálom aktuality.sk. Okrem toho kupujú i weby Autobazar.eu a Topreality.sk.

Ringier Axel Springer Slovakia sa chce zamerať na online svet

„S touto rozsiahlou reorganizáciou nášho portfólia na Slovensku, jasne podčiarkujeme naše odhodlanie stať sa vedúcim digitálnym vydavateľstvom v strednej a východnej Európe. Naše nové portfólio na Slovensku je kompletne digitálne a dobre diverzifikuje príležitosti medzi oblasti digitálneho publikovania, digitálnej inzercie a digitálnych obchodných činností, ako Pokec a Bistro.sk. Som presvedčený, že ide o výborné nastavenie, ktoré umožní ďalší zdravý rast nášho podnikania na Slovensku,“ povedal výkonný riaditeľ Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan.

Predajná transakcia portfólia tlačených novín podlieha schváleniu zo strany kompetentných orgánov v oblasti kontroly fúzií. Uzavretie oboch transakcií sa očakáva v polovici roka 2018. V kontexte odpredaja, nie je plánované žiadne znižovanie počtu zamestnancov, ani rušenie redakcií.

Zdroj: NET

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo