Spoločnosť Ricoh získala najvyššie ocenenie v prieskume EcoVadis o Globálnych dodávateľoch.

Spoločnosť Ricoh Company, Ltd. opäť získala najvyššiu, zlatú cenu v prieskume udržateľnosti, ktorý uskutočnili hodnotitelia EcoVadis. Najvyššie hodnotenie v prieskume si spoločnosť Ricoh konštantne drží už od roku 2014, kedy získala prvé zlaté ocenenie.

EcoVadis hodnotí dodávateľov zo 155 krajín naprieč 198 podnikateľských sektorov v rámci podnikovej politiky, iniciatív a úspechov v oblastiach, ktoré sa týkajú životného prostredia, pracovných a ľudských práv, etiky a trvalo udržateľného obstarávania. Spoločnosť Ricoh predložila EcoVadis na zhodnotenie svoje údaje o udržateľnosti a zaradila sa medzi najlepších 5% spomedzi všetkých  hodnotených spoločností.

Mnoho svetových spoločností túži po zlepšení udržateľnosti v celom svojom dodávateľskom reťazci. Výkonnosť v oblasti udržateľnosti sa stala dôležitým faktorom pri výbere dodávateľa. Je čoraz bežnejšie, že zákazníci od spoločnosti Ricoh požadujú, aby im predložili výsledky hodnotenia EcoVadis ako súčasť procesu výberu dodávateľa.

Spoločnosť Ricoh považuje toto zlaté hodnotenie za dôkaz svojich neustále prebiehajúcich aktivít na podporu cieľov trvalo udržateľného rozvoja (SDG).

Príslušný obsah:

|O spoločnosti Ricoh |

Ricoh svojimi inovatívnymi technológiami a službami podporuje a rozvíja digitálne pracoviská a umožňuje tak ľuďom efektívnejšiu a lepšiu prácu. Už viac ako 80 rokov spoločnosť Ricoh inšpiruje k inováciám a je významným dodávateľom systémov pre riadenie a správu dokumentov, IT služieb, riešení pre komerčnú a produkčnú tlač, digitálnych kamier, fotoaparátov a produkčných zariadení.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, pôsobí približne v 200 krajinách a regiónoch na svete. Na konci fiškálneho roku v marci 2019 dosiahla Skupina Ricoh celosvetový obrat vo výške 2 013 miliárd jenov (približne 18,1 miliardy USD).

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo