Spoločnosť Ricoh oznámila, že získala nemeckú cenu za dizajn pre rok 2018 hneď v dvoch kategóriách „Zábava“ a „Počítače a komunikácia“. Podrobnosti k oceneniu sú nasledujúce.

PENTAX K-1 digitálny SLR fotoaparát

Digitálna „jednooká zrkadlovka“ PENTAX K-1 je vlajkovým modelom uznávanej a oceňovanej série PENTAX K. Tento model je vybavený veľkým obrazovým snímačom CMOS, ktorého veľkosť zodpovedá plnému formátu obrazu 35-milimetrového filmu, aby mohol poskytovať snímky s vysokým rozlíšením, potrebným pre náročnú prácu a umeleckú tvorbu profesionálnych i amatérskych fotografov.

GERMAN DESIGN AWARD 2018
Model Pentax K prešiel radikálnou zmenou dizajnu, ale pritom si zachováva svoje najlepšie tradičné vlastnosti, precíznosť a poctivú konštrukciu s výbornou ergonómiou.
Tradičný symbol týchto zrkadloviek, kryt pentaprizmatického hľadáčika, dostal modernejšie zaoblené tvary.
Ergonomické tvarovanie batériového gripu bolo taktiež vylepšené niekoľkými zásahmi, takže sa pohodlne drží a výborne padne do každej ruky. A ďalej, pre rýchle vyhľadávanie či priamy výber funkcií a zadávania dát bol novo pridaný otočný volič.

Multifunkčná tlačiareň RICOH MP série 2555/3055/3555/4055/5055/6055

Zámerom pri navrhovaní tejto digitálnej čiernobielej multifunkčnej tlačiarne bolo dosiahnuť prepojenie praktického využitia a estetickej príťažlivosti vďaka jednoduchému ovládaniu a komfortnému používaniu.

GERMAN DESIGN AWARD 2018
Vstupné a výstupné zásobníky majú rôzne farby, aby sa užívateľ ľahko orientoval pri skenovaní, kopírovaní alebo tlači. Užívateľské rozhranie na dotykovej obrazovke poskytuje intuitívne ovládanie, podobne ako na chytrom telefóne. Rukoväť zásobníka papiera možno uchopiť zhora i zdola, čo umožňuje ľahkú manipuláciu.

O German Design Award

Nemecká cena za dizajn je prestížne medzinárodné ocenenie, ktoré prepožičiava nadácia, založená na podporu rozvoja dizajnu z iniciatívy nemeckého spolkového snemu (dolnej komory nemeckého parlamentu) v roku 1953. Z výnimočných dizajnových výrobkov z celého sveta získajú nomináciu do súťaže o nemeckú cenu za design tie produkty, ktoré navrhne Rada pre design.
V rámci súťaže sa udeľujú štyri tituly: Zlatá cena, Víťaz, Zvláštne ocenenie a Nominácia.
Zlatá cena, Víťaz a Zvláštne ocenenie sú prepožičiavané produktom s najlepším dizajnom zo všetkých nominovaných.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo