Podávač BDT’s VX370 poskytuje tlačiarom vysokokapacitné riešenie na podávanie papiera a médií dlhých formátov.

Podávač BDT’s VX370 Feeder v spojení s farebnými digitálnymi produkčnými strojmi prináša vysokokapacitné riešenie pre podávanie listov rôznych médií v dlhých formátoch. Podporuje efektívnu produkciu veľkoobjemových zákaziek, vrátane brožúr A4 vo formáte „na šírku“, katalógov, plagátov alebo šesťstranových skladaných letákov A4.

Poskytovatelia tlačových služieb môžu teraz ponúknuť svojim klientom riešenie pre veľkokapacitnú produkciu zákaziek na dlhých formátoch, a to v prepojení s farebnými digitálnymi tlačovými strojmi rady Ricoh Pro™ C9100 a Ricoh Pro™ C7100.

BDT’s VX370 Feeder

Výkonný podávač VX370 využíva patentovanú podtlakovú technológiu BDT Tornado pre jednoduché oddeľovanie listov najrôznejších typov médií od gramáže 60 až do 400g/m2. Zdvíhací a podávací mechanizmus stroja zaisťuje citlivú a spoľahlivú manipuláciu s natieraným aj nenatieraným papierom, štruktúrovanými substrátmi a syntetickým papierom.

Využitím tlačových médií o max. dĺžke 700mm a stohovacej kapacite až 500 mm zvyšuje produktivitu a skracuje dobu prípravy celej tlačovej úlohy. Podporuje ukladanie nastavenia úlohy v pamäti pre opakované úlohy.

Eef de Ridder, riaditeľ divízie komerčnej a priemyselnej tlače skupiny Ricoh Europe vysvetľuje: „Podávač VX370 je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí potrebujú veľkokapacitné riešenie pre spracovanie širokého spektra médií v dlhých hárkoch s ojedinelou flexibilitou použitia a aplikácie. Otvorí nové príležitosti na trhu, podporí zvýšenú produktivitu a prispeje k ich ziskovosti.“

Ralf Hipp, výkonný riaditeľ spoločnosti BDT Print Media dodáva: „Sme radi, že spolupracujeme s firmou Ricoh a ponúkame jej zákazníkom pružné a produktívne riešenie, ktoré prispieva k vysokej kvalite výstupu v tak širokom spektre materiálov.“

O spoločnosti BDT Print Media

BDT Print Media, založená v roku 1967, je popredným dodávateľom aplikácií pre manipuláciu s papierom a ďalšími materiálmi a médiami (Print Media Handling) pre tlačové, manipulačné a baliace systémy, zaisťujúce podávanie, prepravu a stohovanie rôznych materiálov. Je tiež vývojárom a výrobcom zálohovacích systémov (Storage Automation) pre automatickú archiváciu a zálohovanie dát v elektronickej podobe na magnetické pásky alebo vymeniteľné pevné disky. V šiestich pobočkách v Nemecku, USA, Mexiku, Číne a Singapure pracuje 420 zamestnancov.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo