Farebná LFP tlačiareň Ricoh IM CW2200 vytvára výkresy CAD i veľké dokumenty.

Používatelia CAD a veľkých dokumentov budú ťažiť z uvedenia farebnej veľkoformátovej tlačiarne Ricoh IM CW2200. Kompaktný multifunkčný systém (Printer, Copier, Scanner) novej generácie reaguje na dnešné obchodné potreby od výroby, automobilového priemyslu a stavebníctva až po štátne úrady, centrálne reprografické oddelenia (CRD) a malé kopírovacie centrá. 

Vytváranie výkresov CAD a iných veľkých dokumentov (A1/A0) je teraz rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie s veľkoformátovou tlačiarňou Ricoh IM CW2200

Multifunkčný systém novej generácie s malými rozmermi podporuje bezproblémovú produkciu CAD výkresov, od presných čiarových návrhov až po odvážne farebné 3D rendery, s najvyššou presnosťou a najjemnejšími detailmi.

Systém je navrhnutý tak, aby ponúkal viac než len riešenie tlače a skenovania, môže fungovať ako bezpečné centrum dokumentov pre technické súbory na jednoduché zdieľanie úloh a pomáha zvyšovať produktivitu. Táto flexibilita z neho robí ideálne riešenie pre širokú škálu prostredí od výroby, automobilového priemyslu a stavebníctva až po vládne oddelenia, centrálne reprografické oddelenia (CRD) a malé kopírovacia centrá.

Ricoh IM CW2200
Ricoh IM CW2200 – kompaktný multifunkčný systém (Printer, Copier, Scanner) novej generácie.

Ricoh IM CW2200 obsahuje množstvo vylepšených prvkov navrhnutých tak, aby vyhovovali meniacim sa potrebám.

    • Vyššia rýchlosť skenovania a tlače vysokokvalitných a presných dokumentov, ako sú stavebné plány, technické výkresy a dizajnová grafika, rýchlosťou až do 35,3 mm/s pre farebné a až 106,7 mm/s pre čiernobiele dokumenty.
    • Nové automatické nastavenie rolky papiera, ktoré vytlačí dokumenty dlhé až 33 metrov a eliminuje potrebu ručného podávania papiera.
    • Nový stohovací zásobník, ktorý pojme až 10 hárkov dokumentov formátu A1 pre zvýšenie produktivity.
    • Nový inteligentný ovládací panel ponúka jednoduché ovládanie, intuitívne rozhranie s farebným dotykovým displejom, ktoré je v súlade s ostatnými produktmi Ricoh, takže nie je potrebné žiadne zaškolenie používateľa. To vedie k zlepšeniu interaktivity a menšiemu počtu chýb pri prevádzke.
    • Rýchlejšia a jednoduchšia výmena rolky papiera vďaka automatickému zavádzaniu papiera, ktorý pojme rolu s dĺžkou 175 m papiera – to šetrí čas, šetrí papier a ponúka zvýšené pohodlie. Ako príslušenstvo je možné nainštalovať aj druhý zásobník rolky papiera.

Systém využíva jedinečnú vode odolnú technológiu GEL-Jet™ od spoločnosti Ricoh s atramentmi, ktoré sa nerozmazávajú a sú odolné voči UV žiareniu.
Atramenty CMYK zabezpečujú výrobu vysokokvalitných, odolných výtlačkov, ktoré si môžete prezerať na mieste za každého počasia.

Systém zahŕňa trvalé tlačové hlavy GEL-Jet Ricoh Piezo, ktoré eliminujú potrebu výmeny, čo pomáha udržiavať celkovo nízke prevádzkové náklady.

Craig Lewis, riaditeľ korporátneho predaja, Ricoh Graphic Communications, Ricoh Europe

„Zariadenie Ricoh IM CW2200 je najnovším vývojom technológie Ricoh a uľahčuje prácu s veľkými CAD dokumentmi alebo CAD výkresmi, ktoré spĺňajú potreby dnešných firiem. Minimalizuje prestoje vďaka neprerušovanej vysokorýchlostnej tlači, ešte rýchlejšiemu skenovaniu a digitalizuje projekty pomocou možností automatického skenovania. To znamená menej času pri tlačiarni a viac času na sústredenie sa na projekty.“

RICOH IM CW2200 bude na Slovensku dostupný od septembra.
Viac informácií nájdete na www.ricoh-europe.com .

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo