Tlačové zariadenia pre priamu potlač textilu DtG (Direct to Garment) RICOH Ri 1000 a Ri 2000 umožňujú výber zo širšieho sortimentu materiálov.

Spoločnosť Ricoh rozšírila svoje možnosti tlače aplikácií typu Direct to Garment (DTG – priama tlač na textil) novým univerzálnym riešením Direct to Film (DTF).

Inovatívna technológia zvyšuje všestrannosť a flexibilitu popredných DTG zariadení spoločnosti Ricoh

Technológia Direct to Film aplikovaná na dekoráciu odevov (tlač na špeciálnu PET fóliu, ktorá sa následne prenáša na textílie) rozširuje možnosti výroby odevov na mieru, v malých sériách a na vyžiadanie. Je to vďaka tomu, že umožňuje tlač na širšiu škálu textílií.

Technológia DTF je takisto ideálna pre firemné brandové predmety, ako sú dáždniky a batohy. Ponuka materiálov, na ktoré je možné tlačiť priamo pomocou technológie DTF, zahŕňa materiály s vodou odpudzujúcimi povrchmi ako koža, nylon alebo Gore-Tex.
Vďaka vysokej stálosti pri náročných pracích cykloch a veľkej odolnosti je technológia vhodná najmä pri aplikácii na materiáloch na báze polyesteru, napríklad pracovné a športové odevy.

Ricoh DTF
PET Fólia – DTF, širší sortiment textílií podporovaný tlačiarňami Ricoh Direct to Garment.

Rozšírením schopností existujúcich zariadení Ri 1000 a Ri 2000 od spoločnosti Ricoh, najskôr vytlačí vrstvu CMYK a na vrch pridá bielu vrstvu. Toto je opak štandardnej DTG konfigurácie, pri ktorej je najskôr biela vrstva a potom CMYK.

Tento proces umožňuje preniesť predtlačené vzory na odevy bez potreby ich predošlého zahriatia prostredníctvom technológie prenosu tepla. Návrhy je možné vopred vyrobiť na PET vrstvu a uložiť ako pripravenú na rýchlu aplikáciu. Ich vysoká kvalita výroby je podporená o riešenie ColorGATE Textile Productionserver V21.1, ktoré s presnosťou spracováva graficky bohaté umelecké diela kreatívnych potlačí. Toto riešenie umožňuje špecialistom zhodnotiť ich investície do DTG. Dosahuje tiež veľmi jemné a flexibilné výsledky a spĺňa normu Oeko-Tex.

Axel Stuhlreiter, manažér textilných riešení v Graphic Communications skupiny Ricoh Europe

„Inovatívna technológia zvyšuje všestrannosť a flexibilitu popredných DTG zariadení spoločnosti Ricoh. Vďaka niekoľkým jednoduchým krokom ich možno upraviť tak, aby umožňovali tlač DTF na širokú škálu materiálov a poskytovali väčšiu rozmanitosť potlačí. Rýchly a jednoduchý proces dosahuje vysoko kreatívne výsledky rýchlo a v dostupnej cene.“

Riešenie spoločnosti Ricoh Direct to Film je dostupné od apríla v celej oblasti EMEA.

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo