Predajne, reprografické firemné oddelenia (Corporate Reprographics Departments – CRDs), komerčné tlačiarne, kancelárie a školy si  môžu odteraz užívať väčšiu flexibilitu a spôsobilosť hárkovej tlače vďaka sérii tlačiarní Pro 8300 s technológiou čiernobielej tlače spoločnosti Ricoh.

Ricoh Pro 8300

Séria nahrádza mono platformu Ricoh Pro 8200. Skladá sa z dvoch modelov s vysokou rýchlosťou produkcie, pričom prvý pracuje rýchlosťou 111 a 136 strán za minútu a zameriava sa na CRDs, kopírovacie predajne a komerčné tlačiarne. Druhý model menších rozmerov má rýchlosť 96 strán za minútu a je riešením najmä pre kancelárie, vládne prostredie a školy.

Ricoh seriesí Pro 8300  Najrýchlejší model umožňuje zvýšiť mesačný pracovný cyklus (maximálny mesačný objem pri danej rýchlosti) na štyri milióny strán.  Súčasťou jeho vybavenia je nový finišer, ktorý je schopný vyrobiť 30-stranovú brožúru 80 g/m2, a nový podávač hárkov s asistenciou vzduchu (podtlakové podávanie), pre natierané médiá až do gramáže 350 g/m2.

Dvojica posuvných zásobníkov s kapacitou 4500 listov maximalizuje produktivitu stroja, ako aj orezávanie. Má aj vonkajší podávač pre predlžené hárky, ktorý je navrhnutý tak, aby podporovalo všestrannú produkciu v duchu energetickej iniciatívy Green Button. Kombinácia týchto nových možností rozširuje príležitosti uplatnenia pre knihy, brožúry a príručky.

Kompaktnejší stroj obsahuje malý finišer a triediaci výsuvný výstupný zásobník, ktorý je ideálne prispôsobený pre výrobné prostredie s obmedzeným priestorom.

Obe riešenia využívajú technológiu VCSEL s rozlíšením 2400 x 4800 dpi spoločnosti Ricoh, aby dosiahli vysokú kvalitu tlačových výstupov.

Obe zariadenia disponujú 17-palcovým farebným panelom s dotykovým displejom pre rýchle a jednoduché nastavenie. Obrazovku panelu je možné ovládať na diaľku cez tablet. Ten zobrazuje tiež kontrolné rozhranie EFI, čím odstraňuje potrebu používať špecializovaný display.

„Nová všestranná trieda zlepšuje naše portfólio produktov pre hárkovú tlač a reaguje na rýchly obrat krátkodobých výrobných požiadaviek, ktoré formujú dnešný polygrafický priemysel,“ hovorí Eef de Ridder, viceprezident pre komerčnú tlač, komerčnú a priemyselnú tlačovú skupinu Ricoh Europe.

„Navrhnuté s hlavnými prvkami jednoduchého ovládania, ľahkého nastavenia a spoľahlivého a efektívneho pracovného postupu, sú tieto zariadenia vyrobené na to, aby dosahovali vysoko kvalitné výsledky, ktoré dokonale spĺňajú potreby kľúčových trhových sektorov.“

Séria tlačiarní Pro 8300 spoločnosti Ricoh je v Európe dostupná od marca 2019.

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo