Technológia novej generácie Direct to Garment predstavuje prelom vo výrobe.

Spoločnosť Ricoh uvedením tlačiarne Ricoh Ri 2000 Direct to Garment (DTG) reaguje na potreby moderných dekoratérov odevov na vyššiu produktivitu, prvotriedny výkon a jednoduché ovládanie. Systém novej generácie podporuje lokálnu výrobu propagačných a personalizovaných produktov.

Technológia novej generácie Direct to Garment spoločnosti Ricoh predstavuje prelom vo výrobe

Nová generácia tlačiarne typu DTG predstavuje záväzok spoločnosti Ricoh poskytovať popredné atramentové riešenia, ktoré klientom umožňujú napredovať s ich podnikaním. Tým, že počas vývoja produktov Ricoh úzko spolupracuje s prvými užívateľmi neustále sa vyvíjajúceho trhu v oblasti DTG, zákazníci spoločnosti Ricoh si teraz môžu užívať výhody riešenia DTG na kľúč.

Zariadenie Ri 2000 spĺňa potreby poskytovateľov inovatívnej digitálnej tlače, online maloobchodných predajcov oblečenia, ako aj tradičných firiem, ponúkajúcich pridanú hodnotu v oblasti tlače na odevy. Pripája sa tak k portfóliu DTG spoločnosti Ricoh, ktoré už zahŕňa zariadenia Ri 100 a Ri 1000 ako vlajkové lode produktov.

Zariadenie Ri 2000 reaguje na rastúci trh pre individualizovaný textil.

Vzhľadom na produktivitu a efektívnosť zariadenie Ri 2000 stanovuje nový štandard v rámci svojej triedy. Dosahuje to vďaka integrácii hardvéru a pokročilého ucelenému softvéru.

  • Prostredníctvom servera ColorGATE’s Textile Productionserver umožňuje konzistenciu farieb, automatizáciu výrobných procesov a tvorbu bielych vrstiev pre tlač na tmavé odevy.
  • Neustále monitoruje dávkovanie atramentu, teplotu a vlhkosť, čím znižuje potrebu interakcie človeka keď je to potrebné.
  • Intuitívne vedie operátora pomocou 7-palcového farebného dotykového displeja, pričom ho pri údržbe upozorňuje na všetky úlohy, ktoré nie sú automatizované.
  • Zjednodušením údržby pomocou automatizovaného čistenia a inovatívneho prípravku na čistenie hlavy sa eliminuje potreba ručnej údržby dýz tlačovej hlavy.

Tlačiareň Ricoh Ri 2000 tlačí v rozlíšení 1200 × 1200 dpi na širokú škálu odevov od klasických tričiek alebo nákupných tašiek až po rozšírené možnosti uplatnenia na plátenných topánkach, šiltovkách a košeliach s dlhým rukávom.

Takisto umožňuje pretváranie textilných rúšok na tvár a bezpečnostných viest, a to vďaka flexibilite mechanizmu rýchlo vymeniteľného magnetického nástavca s automatickým prispôsobením výšky, čo umožňuje ľahko meniť typy odevov.

Zariadenie Ricoh Ri 2000 bude v EMEA k dispozícii od novembra.
Viac informácií nájdete na www.ricoh.sk 

Zdroj: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo