Tlačiareň Pro L4160 sa vyznačuje najnovšou generáciou piezoelektrických tlačových hláv Ricoh s možnou reguláciou veľkosti kvapky atramentu.

Vďaka širokému portfóliu kreatívnych riešení môže spoločnosť Ricoh poskytovateľom tlačových služieb pomôcť identifikovať nové príležitosti na trhu. Viac na výstave FESPA 2017 v Hamburgu v dňoch 8. až 12. mája.

RICOH podporuje nové príležitosti v oblasti tlačových služieb

Návštevníkom budú predstavené možnosti, ako rozšíriť ponuku služieb pomocou komplexnej škály veľkoformátových a produkčných tlačových zariadení, vrátane flatbed technológie s podporou špecializovanej sady softwarových riešení od spoločnosti Ricoh. Navyše bude prezentované riešenie pre priamu potlač textilných materiálov od spoločnosti Anajet, Ricoh.

„Spoločnosť Ricoh uviedla na trh širokú škálu hardwarových a softwarových riešení s cieľom podporiť poskytovateľov tlačových služieb, ktorí sa usilujú o nové tlačové zákazky,“ komentuje Josef Fleissig, Produktový manažér pre portfólio Production Printing.

Prvýkrát v Európe bude predvedené zariadenie s hybridnou technológiou kombinujúcou tlač z role a flatbed  – EFI VUTEK H1625 LED UV –  o šírke tlače 1,65 metrov. Táto technológia využíva tlač pomocou CMYK plus biela farba a umožňuje viacvrstvové nanášanie farieb na jeden priechod. Variabilné veľkosti kvapôčok poskytuje 50 úrovní odtieňov šedej. Tieto výtlačky sú ideálne pre vnútorné a vonkajšie použitie, plagáty, umeleckú a výstavnú grafiku, svetelné reklamy, presvetlené zobrazenia a pod.

Na výstave bude taktiež predstavená veľkoformátová latexová tlačiareň Ricoh Pro™ L4160, ekologicky šetrná technológia s originálnymi Ricoh atramentmi na báze vody, ktoré nie sú založené na rozpúšťadlách. Rada Pro L4100 sa vyznačuje najnovšou generáciou piezoelektrických tlačových hláv Ricoh s možnou reguláciou veľkosti kvapky atramentu. Hlavy umožňujú tlač latexovej kvapôčky o veľkosti už od štyroch pikolitrov a poskytujú trvanlivú tlač pre vonkajšie i vnútorné aplikácie. Fixačná teplota výtlačkov pre širokú škálu médií je ďalším významným znížením dopadu na životné prostredie, rovnako ako aj efektívnym bonusom pri úspore energie.

Veľkoformátová latexová tlačiareň RicohPro™ L4160
Technológia Ricoh bude paralelne prezentovaná s farebným veľkoformátovým multifunkčným zariadením MPC W2201SP. Zákazníci si môžu vybrať medzi modelom kopírka/tlačiareň alebo kopírka/tlačiareň/skener. MPC W2201SP ponúka ekologicky šetrnú atramentovú technológiu na báze pigmentu Liquid GelTM , určenú pre tlač na obyčajný či fotografický papier alebo pre radu „blue-back“ médií. Vďaka možnosti tlače na reklamné predmety či iné grafické aplikácie pre vonkajšie i vnútorné prostredie je MPC W2201SP univerzálnym zariadením.

Fleissig dodáva: „Veľtrh FESPA 2017 je ideálnym miestom, aby sa poskytovatelia tlačových služieb zoznámili so širokou ponukou tlačových riešení od spoločnosti Ricoh. Veľmi tiež vítame, že systémy Ricoh, prezentované na výstave, podporujú nižšími teplotami tlače a nižšou spotrebou energie ekologicky zodpovedný prístup k výrobe.“

Vo svojom softwarovom štúdiu bude Ricoh demonštrovať možnosti softwaru MarcomCentral – SaaS (On demand) pre web-2-print, Marketing Asset Management a ColorGATE (workflow pre veľkoformátovú tlač, ovládanú priamo z menu, umožňujúcu presnú špecifikáciu funkcií).

Prezentácia Ricoh bude umiestnená v hale B4L, stánok C10.

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo