Spoločnosť Ricoh Company, Ltd. oznámila, že uzavrela zmluvu o kúpe spoločnosti ColorGATE Digital Output Solutions GmbH (ďalej len „ColorGATE“), popredného vývojára a predajcu softvérových riešení pre polygrafický priemysel. Spoločnosť ColorGATE má bohaté skúseností v odbore správy farieb (Color Management System). Táto akvizícia posilní rastúci obrat spoločnosti v oblasti priemyselnej tlače. Prevod akcií bol naplánovaný na 30. novembra 2018.

ColorGATE Digital Output Solutions

Nemecká spoločnosť ColorGATE, bola založená v roku 1997 v Hannoveri, už viac ako 20 rokov podporuje rozvoj polygrafického priemyslu tým, že vyvíja softvér pre veľkoformátové a priemyselné tlačové platformy. ColorGATE je európskym softvérovým lídrom v oblasti priemyselnej tlače s rozsiahlou zákazníckou základňou. Ich vlastné unikátne technológie pre „správu farieb“, umožňujú tlač a zušľachťovanie najrôznejších podkladov a materiálov používaných na balenie, dekoráciu, podlahové a nástenné tapety, rovnako ako textílie a reklamné nápisy.

ColorGATE je popredným poskytovateľom softvéru pre optimalizovanú správu farieb a pracovných postupov v rámci štandardizácie a automatizácie rastúcich trhov digitálnej tlače, a to vrátane dekorácií a textilu.

Vo februári tohto roku spoločnosť Ricoh oznámila nový strategický plán rastu, „RICOH Ignite“, v ktorom si stanovila za cieľ posilniť hodnotu svojej ponuky rozšírením portfólia tlačových technológií. Investícia do ColorGATE je zatiaľ najčerstvejším krokom tohto plánu.

ColorGate
Na podporu svojej činnosti v odbore priemyselného tlače spoločnosť Ricoh nedávno založila „Global IP Technology Center“ a „Global IP Marketing Center“. Je príznačné, že obe strediská sa nachádzajú v Európe, ktorá sa postupne stáva centrom pre rozvoj trhov priemyselnej tlače. Sú teda cestou k špičkovým technológiám a umožňujú väčšiu odozvu na potreby trhu. Zmyslom týchto centier je zabezpečiť marketing, strategické plánovanie a rozvoj obchodných vzťahov a vývoj produktov v spolupráci s partnermi spoločnosti Ricoh na celom svete.

Peter Williams, viceprezident spoločnosti a generálny riaditeľ divízie Komerčnej a priemyselnej tlače Obchodnej skupiny Ricoh, povedal: „Prepojením patentovanej softvérovej ​​technológie spoločnosti ColorGATE s vlastnými priemyselnými tlačiarňami získa Ricoh riešenie pre celý tlačový tok od predtlačovej prípravy až po dokončovacie spracovanie. Súčasne táto akvizícia umožní firme ColorGATE rozširovať jej vlastné pôsobenie v odbore priemyselnej tlače a upevňovať si pozíciu na globálnom trhu. Vďaka tomu budeme môcť spoločne poskytovať lepšiu podporu zákazníkom v záujme rýchlejšieho a hladšieho prechodu z analógovej výroby na digitálne.“

Thomas Kirschner, spoluzakladateľ spoločnosti ColorGATE, ktorý bude aj naďalej pôsobiť ako CEO, povedal: „Sme potešení, že si nás Ricoh vybral a budeme sa môcť podieľať na jeho silne rastovej stratégii a súčasne budeme ďalej slúžiť svojim existujúcim zákazníkom, partnerom OEM a distribútorom.“

O ColorGATE Digital Output Solutions GmbH

Názov spoločnosti: ColorGATE Digital Output Solutions GmbH
Dátum založenia: 1997
Sídlo: Hannover, Nemecko
Predmet činnosti: Vývoj a predaj softvéru pre správu farieb, RIP, workflow atď.
Počet zamestnancov: 35

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo